Pragnąc dziecka

Temat bezpłodności jest wciąż tematem tabu, niby żyjemy w coraz to nowocześniejszym świecie, jednak temat leczenie bezpłodności jest tematem, o którym nie mówi się głośno. Bezpłodność i niepłodność to tajemnica wielu par małżeńskich, to niejednokrotnie ogromna ich tragedia i wielkie, niezrealizowane marzenie o posiadaniu potomstwa.

Co to jest niepłodność, a co to jest bezpłodność?

Pojęcie niepłodności bardzo często mylone jest z bezpłodnością. Niepłodność to stan niemożności zajścia w ciążę ale jest to stan odwracalny i możliwy do wyleczenia. Natomiast bezpłodność to cecha trwała i nieuleczalna. Leczenie bezpłodności to najczęściej proponowanie zabiegu in vitro. Leczenie niepłodności to długotrwały proces obserwacji i różnego rodzaju zaleceń lekarskich. Każda klinika leczenia niepłodności ma na swoim koncie wiele sukcesów, ponieważ w przypadku tego schorzenia udaje się osiągnąć sukces.

Jakie są przyczyny bezpłodności i niepłodności?

Przyczyny bezpłodności są różne, inne u kobiet i inne u mężczyzn. W pierwszym przypadku powodem może być mechaniczne uszkodzenie narządów rozrodczych lub ich niepełny rozwój. W drugim przypadku powodem bezpłodności może być przebyta w dzieciństwie choroba typu świnka oraz wady wrodzone jąder, prostaty, prącia czy nasieniowodów.Jeśli chodzi o niepłodność to jej przyczyny mają bardzo ogromne i różnorakie spektrum, niejednokrotnie leżące u podłożu psychiki kobiety lub mężczyzny. Zawsze każda klinika leczenia niepłodności rozpoczyna leczenie niepłodności od badań psychologicznych pacjentów.

Wyrok i nadzieja

Określenie bezpłodności jest często wyrokiem dla par, proponuj im się wtedy alternatywę zabiegu in vitro lub adopcję dziecka. Osoby bezpłodne nie zawsze są przygotowane na tego rodzaju alternatywę.Natomiast leczenie niepłodności daje ogromne nadzieje. W Polsce z problemami bezpłodności i niepłodności boryka się około dwa i pół miliona osób. W przypadku nieefektywnego starania się o dziecko, przez około rok, jak najszybciej należy udać się do specjalisty, który określi przyczynę niemożliwości zajścia w ciążę.Dzisiaj jest wiele klinik leczących niepłodność a same metody są coraz to nowocześniejsze i innowacyjne i co ważne, są one coraz to bardziej skuteczne.Niepłodności nie należy się bać, trzeba tylko jak najszybciej zareagować i poddać się odpowiednim badaniom.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here