dysleksja

Dysleksja oraz dysortografia stanowią poważne problemy, których nie można lekceważyć. Zmaga się z nimi wiele dzieci, lecz istnieje kilka sposobów, aby znacznie zmniejszyć częstotliwość popełniania błędów. Podpowiadamy, jak postępować w przypadku zdiagnozowania dysleksji oraz jakie pomoce warto wybrać, aby wspierać dziecko w nauce. Poznaj szczegółowe informacje! 

Co to jest dysleksja?

Mówimy o grupie zaburzeń rozwojowych związanych z trudnością w nauce pisania i czytania. Do podstawowych objawów należy np. błędne przekładanie głosek na litery czy usłyszanych wyrazów na znaki graficzne. Dzieci, których dysleksja dotyczy, często popełniają błędy ortograficzne, a także pomijają litery w wyrazach. Zdarza się również, że czytanie przebiega w bardzo wolnym tempie. 

Warto nadmienić, że dysleksja dotyczy dzieci z prawidłowym dla danego wieku poziomem inteligencji. Aby jednak uzyskać profesjonalną diagnozę, należy skonsultować się z doświadczonym specjalistą, który zaproponuje najlepsze rozwiązania.

Co to jest dysortografia?

W przypadku dysortografii mówimy o specyficznym zaburzeniu, które związane jest z niepoprawnym zapisem wyrazów. Problemy pojawiają się w pierwszych latach szkoły. Do niepokojących objawów należy mylenie zapisu słów z wymową, gubienie liter, zastępowanie ich niewłaściwymi oraz oczywiście popełnianie podstawowych błędów ortograficznych. 

Warto nadmienić, że dysortografia może występować wraz z dysleksją czy dysgrafią (trudności z ładnym pisaniem). Wówczas dużo łatwiej rozpoznać problem i szybciej podjąć działania. W wielu przypadkach zażegnanie problemów może być problematyczne, jednak odpowiednie wsparcie pomoże dzieciom zmniejszyć częstotliwość popełniania błędów. Jedną z metod na utrwalenie zasad pisowni wyrazów może być edukacyjna gra karciana dostępna na stronie karty.edu.pl. Zdecydowanie warto tam zajrzeć. 

Dlaczego warto sięgnąć po karty edukacyjne?

Nad przygotowaniem kart edukacyjnych pracowali prawdziwi eksperci, którzy doskonale znają aktualne trendy i wyróżniają się wieloletnim doświadczeniem. Ich wiedza pozwoliła na opracowanie przyjaznych dzieciom, a zarazem skutecznych rozwiązań na naukę trudnych wyrazów. Ponadto poznawanie zasad pisowni odbywa się przez doskonałą zabawę. 

Ortogramy, czyli edukacyjne karty do gry pomogą najmłodszym w nauce ortografii. Znajdują się na nich trudne wyrazy wraz z ilustracjami. Dzięki temu Twoja pociecha uczy się na zasadzie prostych skojarzeń i zapamiętuje poprawną pisownię. Zabawa wspomaga również kreatywność i stanowi znakomitą formę spędzania czasu wraz z rodziną. Wszystko to sprawia, że każdy rodzic powinien skorzystać z takiego rozwiązania.

Warto nadmienić, że na stronie karty.edu.pl znajdziesz również karty do nauki tabliczki mnożenia czy języka angielskiego. To doskonała propozycja, aby wspomóc dziecko przy codziennych zadaniach szkolnych, a jednocześnie przedstawić je w ciekawy i angażujący sposób.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here