Jak wynająć mieszkanie

Większość młodych Polaków marzy o własnym mieszkaniu. Jednak ceny nieruchomości są obecnie najwyższe od lat. Pensja otrzymywana w pierwszej pracy zwykle nie pozwala na otrzymanie kredytu z banku. Co zrobić kiedy nie stać nas na kupno mieszkania, a nie chcemy dłużej mieszkać w domu rodzinnym? Odpowiedzią może być wynajem.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Jak wynająć mieszkanieWynajmowanie mieszkania lub samego pokoju jest w naszym kraju coraz powszechniejsze. Dalego nam co prawda do państw zachodniej Europy, gdzie większość ludzi po prostu wynajmuje od kogoś mieszkanie, ale i u nas bardzo szybko ten trend staje się normą. Mieszkań jest mało i dlatego są takie drogie. Czasami jednak nie mamy wyjścia i chcąc przeprowadzić się do innego miasta musimy zdecydować się na wynajem. Zaczynamy zatem przeglądać oferty dostępnych mieszkań i pokoi. W tym momencie następuje pierwsze zderzenie z rzeczywistością. Ceny wynajmu w Polsce również są niesamowicie wysokie. Na cenę składają się opłaty za media, czynsz oraz procent dla wynajmującego. Dla przeciętnie zarabiającego Polaka będzie to ponad połowa jego miesięcznej pensji. Co ważne, wynajmujący wymaga często wpłacenia kaucji, której wysokość odpowiada zwykle dwóm lub trzem miesięcznym opłatom za mieszkanie.

Jak wynająć mieszkanie?

Jeżeli jednak jesteśmy zdeterminowani do samodzielnego zamieszkania, to nie pozostaje nam nic innego, jak zadzwonić pod numer podany w ogłoszeniu. Jak wynająć mieszkanie? Po pierwsze na rozmowę z właścicielem należy porządnie się ubrać i sprawiać wrażenie, że mamy pieniądze. Po drugie najlepiej nie mieć dzieci oraz żadnych zwierząt. Po trzecie trzeba być przygotowanym na złożenie oświadczenia, że w razie wypowiedzenia umowy mamy się gdzie przeprowadzić. Ostatni punkt wynika z faktu, że bardzo dużo ludzi decyduje się na wynajem okazjonalny, aby później mieć jak najmniej problemów z niepłacącymi lokatorami. Jeżeli przejdziemy rozmowę pomyślnie, to zostanie nam jedynie podpisanie umowy i odebranie kluczy. Niestety konkurencja jest duża i nie koniecznie możemy przypaść do gustu właścicielowi mieszkania. To on decyduje o tym z kim podpisze umowę. Jeżeli nie uda nam się za pierwszym razem, nie możemy się zrażać. Trzeba po prostu próbować do skutku. W końcu trafimy na mieszkanie, do którego będziemy mogli się wprowadzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here