menopauza kobieca

Każda kobieta z niepokojem oczekuje na czas pojawienia się pierwszych objawów menopauzy. Dla wielu kobiet to naprawdę bardzo trudny moment w ich życiu który jest najlepszym dowodem na tak zwane przekwitanie i powoli przechodzenie w stan późnej dorosłości. Oczywiście do menopauzy nie należy podchodzić aż tak dramatycznie i po prostu pogodzić się z objawami pojawiającymi się wraz z wygaszaniem cyklu miesięcznego. Wszystkie one są bezpośrednio związane z hormonami i zmianami w wydzielaniu hormonów płciowych żeńskich. Więcej na temat menopauzy i jej objawów można dowiedzieć się na stronie http://www.zabobon.pl/objawy-menopauzy-w-wieku-47-lat/.

Kiedy pojawia się menopauza i jakie są jej objawy?

Tak naprawdę pierwsze objawy menopauzy mogą pojawić się już przed 50 rokiem życia u danej kobiety. Jeżeli kobieta zaczęła miesiączkować jako dziewczynka naprawdę szybko to właśnie te pierwsze objawy mogą też pojawić się wcześniej niż w przypadku innych kobiet. To oczywiście bardzo trudny czas dla każdej z pań bo zaczynają zdawać sobie Ona sprawę ze swojego starzenia się. Poza tym zmiany hormonalne odbijają się też na wyglądzie oraz samopoczucie emocjonalne kobiety.

Pierwsze oznaki menopauzy są niezwykle łagodne i tak naprawdę polegają na coraz rzadsze pojawieniu się miesiączki. Kobiety nagle zaczynają miesiączkować na przykład co drugi miesiąc lub miesiączka zanika na 2 lub 3 miesiące i znowu się pojawia. Jeżeli zaczynają się tak duże wahania cyklu to można domyślać się że małymi krokami zbliża się menopauza i pewnie apogeum będzie miało miejsce około 50 roku życia. W tym czasie dramatycznie zaczyna zmieniać się cała fizjologia kobiety i po prostu szybciej widać między innymi zmarszczki i proces starzenia się skóry oraz zwolnienie metabolizmu. Poza tym pojawiają się spore zmiany w samopoczucie emocjonalnym kobiety i dlatego tak wiele kobiet decyduje się chociażby na tak zwaną hormonalna terapia zastępcza ją z wykorzystaniem fitohormonów. Jest to dobry krok w stronę lepszego samopoczucia.

Kobiety mające pierwsze etapy menopauzy bardzo często skarżą się między innymi na uderzenia gorąca i pojawiające się w związku z tym silne zaczerwienienie twarzy i potliwość. Poza tym zmiany dotyczą również między innymi sfery seksu bo pojawia się suchość w pochwie. To może zatem doprowadzić do coraz mniejszych stosunków seksualnych partnerem. Tymczasem warto pamiętać o tym iż menopauza to nie jest powód do przerwania pożycia seksualnego. Po tym jak kobieta wyjdzie już pełną parą w menopauzę tak naprawdę nadal może cieszyć się życiem.

Przeczytaj też: http://www.journalofecologyandhealth.pl/czym-kierowac-sie-podczas-kupowania-prezentow/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here