rower dla dziecka
fot. pexels.com

Rodzice bardzo chętnie nauczą swoje dziecko jazdy na rowerze. Jednakże nie wiedzą, kiedy tak właściwie mogą zacząć naukę. Ważne jest, by dziecko się nie bało, a także stopniowo uczyło, jak jeździć na dwukołowcu. Każdy, kto zaczynał naukę jazdy na rowerze wie, że bez upadku się nie obędzie i też na to trzeba przygotować swoje dziecko!

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/rowerki-dla-dzieci-od-4-lat/

Od czego zacząć?

Twoje dziecko jest jeszcze malutkie, ale chcesz je przygotować powoli do jazdy na rowerze? Nic nie stoi na przeszkodzie! Obecnie dla dzieci, które zaczynają już chodzić, jest wiele różnych zabawek, które przypominają rowerek.

Takie zabawki to klasyczne jeździki, które mają coraz to bardziej fantazyjne kształty – konika, rowerka, samochodziku, itp. Ich użytkowanie dla dziecka nie jest zbyt skomplikowane, wystarczy, że będzie się odpychać nóżkami od podłoża.

Taka zabawka to dobry pomysł na rozpoczęcie nauki i rozbudzenie zainteresowania w dziecku do jazdy na rowerze w przyszłości.

Co dalej?

Jeśli twoje dziecko skończyło już 4-latka, to czas na rowerek czterokołowy! Możesz zakupić malutki rowerek z dwoma kółkami, które są zamontowane na stałe, lub zakupić zwykły dwukołowy, do którego samodzielnie przymontujesz dodatkowe kółka.

Na początku bardzo ważnym jest, by dziecko nauczyć stabilizacji na rowerku, a także tego, że już nie musi się odpychać od podłoża, a pedałować, aby ruszyć do przodu.

Czas na prawdziwy rower!

Dopiero po przejściu tych etapów przygotowujących do nauki jazdy na rowerze, powinniśmy dziecku zakupić dwukołowy rower. Pamiętajmy jednak, że i dziecko musi być gotowe i chętne do rozpoczęcia nauki jazdy na rowerze.

Nie rezygnujmy również, na początku, z drewnianego kija, którym będziemy sterować dziecko jadące na rowerze – to zbuduje w nim poczucie bezpieczeństwa i odwagi do tego, by dalej samodzielnie spróbować jazdy na dwukołowcu!

Przygotujcie również dziecko na to, że może mu się przydarzyć upadek, ale każdy z nas to przeszedł i jest to nieodzownym elementem nauki jazdy na rowerze.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/umowa-na-czas-okreslony-a-zajscie-w-ciaze/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here