perły na ślub

Nasze babcie żyły przesądami, że perły na ślubie oznaczają łzy i smutek. Czy w obecnych czasach warto  jest nadal wierzyć w te zabobony? Przyszłe panny młode, które są bezkompromisowe i kierują się nowoczesnością, nie boją się stawić czoła tradycji. Bez zbędnego zawahania po nie sięgną. Nie wierzą one bowiem w, że jeden dodatek założony podczas ślubu negatywie wpłynie na resztę ich życia w małżeństwie.  Te z pań, które jednak wierzą w ten przesąd niechętnie sięgają po perły do lub dodatki, które je zawierają.

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/perly-na-slubie/

 Z czym kojarzą się perły?

Odchodząc od tematyki ślubnej, perły od zawsze kojarzone były z bogactwem, luksusem i prestiżem. Ponadto perły utożsamiane były z klasą i elegancją. Sama Coco Chanel niegdyś mówiła: “Kobieta potrzebuje wielu sznurów pereł”. Nie jest to jedyna znana kobieta, która kochana perły. Do innych znanych kobiet wielbiących perły należą Audrey Hepburn, Angelina Jolie czy Michelle Obama. Perły to idealny prezent dla  dla żony od męża. W starożytnym Rzymie Rzymianie uważali, że perły są symbolem wysokiej pozycji społecznej. Grecy natomiast twierdzili, że mają one związek z prawdziwą miłością i niebywałym pięknem. Ślubne przesądy rządzą się jednak swoimi prawami.

Perły założone na ślub przynoszą nieszczęście?

Dlaczego perły miałyby przynosić pecha? Według przesądu są w nich zamknięte łzy. Z drugiej strony zabobon może mieć pozytywny wydźwięk. To, że łzy są zamknięte w perłach możemy interpretować jako zamknięte zmartwienia, które się z nich nie wydostaną i nie będą gościły w naszym życiu. 

Co zrobić, jeśli najbliżsi nie chcą się zgodzić na perły w kreacji?

Najważniejsze jednak jest to, aby uświadomić rodzinie, że jest to  Wasze święto i Wy tego dnia decydujecie jakie dodatki będą obecne podczas najważniejszego dnia Waszego życia! Jeśli marzy Ci się wesele glamour i nie wyobrażasz sobie, że zabrakłoby w nich pereł, możesz równie dobrze wykorzystać je np. do dekoracji stołów czy winietek. Możesz również zastosować je jako ozdoba do włosów.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here