Ciekawostki o mężczyznach

Męski orgazm – prosta sprawa? Na pozór tak – w końcu Panom bardzo trudno byłoby udać przyjemność, a zasada jego działania wydaje się prosta. Ale czy na pewno? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawostek, które sprawią, że na szczytowanie spojrzysz nieco inaczej.

Średni czas osiągnięcia orgazmu przez mężczyznę wynosi 7 minut

Czy to krótko, czy długo? Ocenę pozostawiamy Tobie. Ale pamiętaj, że za przedwczesny męski orgazm uznaje się taki, który jest osiągany po mniej niż 2 minutach stymulacji.

A ile trwa samo męskie szczytowanie? Badania mówią o czasie między 5 a 22 sekundami. Panie wygrywają na tym polu, ponieważ ich orgazmy trwają średnio między 30 a 60 sekund.

Burza hormonalna

Choć orgazm jest bezpośrednio efektem stymulacji, żeby mężczyzna mógł osiągnąć stan błogiej przyjemności i zakończyć zabawę wytryskiem, w jego organizmie musi zajść wiele skomplikowanych procesów. Ważną rolę odgrywa w nich oczywiście męski hormon, czyli testosteron, produkowany m.in. w jądrach. W drodze na szczyt puls wzrasta do 150-175 uderzeń na minutę, a w momencie ejakulacji uwalnia się m.in. oksytocyna odpowiadająca za odczuwanie przyjemności.

A jeśli zastanawiasz się, co sprawia, że po seksie mężczyźni robią się senni – teraz już będziesz wiedzieć, że to prolaktyna. Na marginesie – szkoccy badacze twierdzą, że wydziela jej się znacznie więcej po stosunku z drugą osobą niż w efekcie masturbacji. 

„Nie” dla wielokrotnych orgazmów

… a przynajmniej tych osiąganych raz po raz. O ile ciało kobiety jest w stanie przeżywać stan uniesienia bez przerwy, męskie potrzebuje zazwyczaj odpoczynku. Jak długiego? To zależy. 18-latek potrzebuje średnio ok. 15 minut, aby być ponownie gotowym do akcji. Jednak wraz z wiekiem ten czas się wydłuża – u seniorów czas regeneracji może wynieść nawet od 10 do 20 godzin. Średni wynik to ok. 30-40 minut.

Przy okazji: raport Kinseya wspomina o mężczyznach, którzy deklarowali przeżywanie wielokrotnych orgazmów, jednak to bardzo znikomy odsetek.

Jak szybko dochodzi do wytrysku?

9,58 s – tyle zajęło Usainowi Boltowi przebiegnięcie 100 metrów w 2009 roku. Oznacza to, że poruszał się z prędkością ok. 12,42 metrów na sekundę. Męska sperma jest szybsza! Niewiele, bo jej średnia prędkość w trakcie wytrysku wynosi 12,51 m/s, ale jednak.

Orgazm bez wytrysku? To możliwe!

Choć męski wytrysk wydaje się najbardziej oczywistym znakiem orgazmu – facet może szczytować również bez ejakulacji. Mowa wtedy o tzw. „suchym wytrysku”.

Punkt „P” a orgazm

Choć ok. 90% męskich orgazmów następuje w wyniku fizjologicznej reakcji na pobudzenie członka, zdarza się, że szczytowanie następuje w konsekwencji innych zjawisk. Sprzyja mu np. stymulacja prostaty – nazywanej też punktem „P”. Może przynieść wiele rozkoszy, dlatego tej formy zabawy próbuje coraz większa grupa panów – wbrew pozorom, nie tylko homoseksualnych. Warto więc wyjść poza stereotypy i zaopatrzyć się w gadżety erotyczne dostępne w sexshop112

Jak widać, męskie orgazmy są ciekawsze niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. I choć podczas igraszek intymnych rzadko jest miejsce na naukowe analizy, dobrze wiedzieć, co tak naprawdę dzieje się z ciałem. Na marginesie, warto mieć świadomość, że pierwsze badania koncentrujące się na anatomii odczuwania przyjemności przeprowadzono dopiero w XX wieku, a pionierami na tym polu są amerykańscy naukowcy: William Masters i Virginia Johnson.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here