Niezapomniane prezenty na mikołaja

Zwyczaj wręczania prezentów na mikołaja znany jest już od czasów średniowiecza. Dawniej prezenty na 6 grudnia dostawały tylko dzieci, dziś coraz częściej również dorośli obdarowują się tego dnia upominkami. I choć prezenty mikołajkowe zwykle nie są tak okazałe jak te, którymi obdarowujemy się na Boże Narodzenie, nie znaczy to, że w mikołajki nie możemy zaskoczyć bliskich niezapomnianym prezentem!

Mikołajki – jak to się zaczęło?

Początki zwyczajów mikołajkowych sięgają czasów średniowiecza i wywodzą się z legend o życiu świętego Mikołaja – biskupa z Miry, który wsławił się licznymi cudami oraz pomocą biednym i potrzebującym. Pierwsze udokumentowane zwyczaje mikołajkowe zbliżone do tych współczesnych pochodzą z XV wieku. Według zachowanych źródeł historycznych, w wigilię 6 grudnia święty Mikołaj przynosił grzecznym dzieciom prezenty, głównie w postaci owoców, orzechów, ciastek i cukierków.

Współczesny Mikołaj nie jest już przedstawiany jako biskup, ale jako sympatyczny, brzuchaty staruszek z siwą brodą, ubrany w charakterystyczny czerwony kombinezon, czapkę z pomponem i czarne buty. Taki wizerunek Świętego Mikołaja zawdzięczamy koncernowi Coca-Cola i reklamie ich napoju z 1931 roku. To właśnie on na stałe zapisał się w naszej kulturze i świadomości ludzi na całym świecie.

Prezenty na mikołaja w dobrej cenie

Nie jest sztuką kupić bliskiej osobie wymarzony prezent, jeśli dysponujemy nieograniczonym budżetem. Prawdziwym wyzwaniem jest znalezienie oryginalnego prezentu za niewielkie pieniądze. W takiej sytuacji ciekawym rozwiązaniem mogą być prezenty w formie przeżyć, czyli po prostu vouchery na różne atrakcje.

Fajny prezent na mikołajki można znaleźć już w kwocie do 50 zł. Jazda gokartem, voucher do salonu wirtualnej rzeczywistości, lekcja jazdy na deskorolce z instruktorem czy gra w paintball prawdopodobnie ucieszą mężczyznę bardziej niż kolejne skarpetki. A z pewnością dostarczą więcej emocji. Panie na pewno ucieszy voucher na manicure czy odprężający masaż, który pozwoli zadbać o piękny wygląd i dobre samopoczucie. Z kolei najmłodszym przyda się odrobina szaleństwa w parku trampolin. W kwocie do 100 zł można już znaleźć bardziej ekstremalne atrakcje, takie jak skok Dream Jump czy przejażdżka rajdowym Subaru na miejscu pasażera. Wrażenia z realizacji? Bezcenne.

Listę prezentów na mikołaja znajdziesz pod adresem: https://prezentmarzen.com/na-mikolaja/

Dlaczego warto dawać prezenty?

Dawanie bliskim prezentów na mikołajki czy święta to nie tylko miła tradycja. To również sprawdzony sposób na budowanie i umacnianie relacji z innymi ludźmi. Tym prostym gestem nie tylko możemy sprawić bliskiej osobie radość, ale też pokazujemy jej, że jest dla nas ważna. Prezenty świadczą o naszej sympatii oraz zaangażowaniu w relację z daną osobą, a często są również sposobem podziękowania i okazania wdzięczności.

Fajny prezent wcale nie musi być drogi, a ciekawy i dobrze przemyślany drobiazg potrafi sprawić naprawdę mnóstwo frajdy. Co ważne, nasze propozycje to coś więcej niż prezenty. To przede wszystkim niezapomniane emocje, które staną się podstawą pięknych wspomnień na lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here