Łysienie androgenowe - problem wśród kobiet i mężczyzn

W pewnym momencie życia człowieka mogą pojawić się kłopoty ze zbyt szybką utratą włosów. Łysienie androgenowe blog pomoże odbiorcy uspokoić skołatane nerwy jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty. Kto narażony jest na nadmierne wypadanie włosów?

Łysienie androgenowe blog – kompendium wiedzy na temat tego powszechnego schorzenia

O tej częstej chorobie, której geneza tkwi w problemach z prawidłową gospodarką hormonalną, każdy czytelnik może dowiedzieć się z licznych artykułów publikowanych w internecie. W łysieniu androgenowym blog jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat tej wstydliwej dolegliwości. Warto mimo wszystko mieć na uwadze, że żadne porady udzielane na odległość nie zastąpią wizyty w gabinecie lekarskim.

Łysienie androgenowe objawy – różne u kobiet i mężczyzn

U jednej i drugiej płci utrata kosmyków ma nieco inny przebieg. Panowie zazwyczaj zauważają mniejsze owłosienie w rejonie czoła i skroni. Z upływem czasu cofanie się linii włosów w tej części głowy staje się coraz bardziej widoczne. Łysienie androgenowe objawy u pań charakteryzują się bardziej dynamicznym wypadaniem włosów w okolicy czoła, które stopniowo zauważalne jest także na środkowej części głowy. Jest to spory problem nie tylko wizualny, lecz również prowadzić może do zaburzeń związanych z nastrojem. Przy łysieniu androgenowym objawy nie mogą zostać zbagatelizowane, ponieważ choroba będzie postępować. Jeśli pacjent zwróci się szybko po pomoc, to wynik leczenia będzie bardziej zadowalający. Warto dodać jeszcze, że w łysieniu typu żeńskiego i męskiego dochodzi do zaburzeń z nadmierną produkcją testosteronu oraz jego pochodnej dihydrotestosteronu.

Łysienie androgenowe leki – jakie produkty apteczne mogą pomóc?

Specjalista zaleci najbardziej efektywną kurację, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i ściśle przestrzegać wskazówek lekarskich. Preparat apteczny w płynie z minoksydolem stosowany miejscowo rozszerza naczynia krwionośne skóry głowy i hamuje wypadanie włosów. W przerzedzonych miejscach zauważalne jest powolne odrastanie kosmyków. Finasteryd występujący w lekach doustnych skutecznie przeciwdziała rozwojowi choroby, a włosy przestają wypadać. Łysienie androgenowe leki dostępne dla mężczyzn mogą mieć istotny wpływ na ogólny stan mieszków włosowych. U płci pięknej w łysieniu androgenowym leki mają inny skład. Wśród medykamentów o działaniu ogólnym prym wiodą tabletki antykoncepcyjne z octatem cyproteronu, który skutecznie zapobiega niechcianemu pozbywaniu się bujnej czupryny. Dla wzmocnienia pozytywnych rezultatów leczenia podaje się jeszcze estrogeny – żeńskie hormony obniżające poziom androgenów we krwi. W przypadku łysienia androgenowego leki są nieodłącznym elementem owocnej terapii, dlatego tak ważna jest systematyczność i przyjmowanie ich zgodnie z zaleceniem lekarza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here