podcast

Podcasty nie są już nowości w świecie mediów, chociaż stale rośnie ich popularność. Jednak słuchalność w porównaniu do innych mediów nadal pozostaje na niskim poziomie. Liczba odbiorców podcastów zasadniczo rośnie z każdym rokiem od momentu ich powstania. Dzisiaj przedstawimy powody, dla których warto jest słuchać podcastów. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/dlaczego-warto-sluchac-podcastow/ 

Podcasty – umilenie czasu pracy 

Dużą zaletą słuchania pod questów jest to, że można ich słuchać praktycznie wszędzie. Słuchając nie musimy angażować innych zmysłów. Możemy rozwijać swoje pasje lub uczyć się kiedy chcemy w każdym miejscu na świecie. Niezależnie od tego czy jesteśmy w drodze do pracy czy szkoły, podcast może umilać nam drogę. Możemy słuchać go wtedy kiedy składamy pranie, gotujemy obiad, myjemy naczynia czy odkurzamy, a obowiązki wydają się być wtedy znacznie lżejsze. 

Skróć czas spędzony przed ekranem 

Największa publiczność podcastów są to dobrze wykształceni, zamożni dorośli. Jednak nie jest to jedyna grupa, dla której takie podcasty są tworzone. Owszem, znajduje się dużo tych związanych z biznesem, zarządzaniem czy finansami, ale można znaleźć również podcasty edukacyjne, rozrywkowe i inne. 

Parcie mniejszych przedsiębiorstw 

Według badań milenialsi dbają o społeczną odpowiedzialność w biznesie. Oznacza to nie więcej niż to, że osoby urodzone w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku będą bojkotować nieetyczne firmy, a także wspierać lokalne lub uczciwe firmy handlowe w stosunku do dużych korporacji oraz kupować od firmy, które współpracują z organizacjami charytatywnymi. Tak samo jest z podcastami. Słuchając podcastu wspieramy lokalnego twórcę. To między innymi dlatego warto czasami zamienić Media takie jak telewizja na mniejszy format, w którym są podcasty. 

Zobacz też: http://www.journalofecologyandhealth.pl/dlaczego-copywriter-firmach-jest-potrzebny/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here