Wypoczynek w Puszczy Noteckiej

W rejonie Puszczy Noteckiej powstają liczne nowe gospodarstwa agroturystyczne a stare wciąż maja się dobrze. Nic w tym niezwykłego, albowiem tereny te, a zwłaszcza miejsca leżące nad Wartą, są wyjątkowo atrakcyjne krajobrazowo. Kompleksy leśne nad rzeką lub w sąsiedztwie jednego z jezior to prawdziwy raj dla amatorów ciszy i spokoju. Ponadto czyste powietrze i nieskażona przyroda, sprawiają, że każdy może tutaj wypocząć od miejskiego zgiełku i podładować własne akumulatory.

Co prawda Puszcza Notecka nie jest dzika do tego stopnia, co lasy na wschodzie Polski, jednak składają się na nie bory sosnowe pełne atrakcji. Są to miejsca pełne grzybów a w wodach żyją ryby, które można łowić. Na tych terenach można również jeździć rowerem a także konno. Przede wszystkim jednak jest to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają czystą naturę i święty spokój. W Puszczy Noteckiej grzybobrania można urządzać niemal przez cały rok z wyjątkiem najzimniejszych miesięcy zimowych, a w gospodarstwach agroturystycznych dostępne są czasem suszarnie. Dodatkową atrakcją może być również zbieranie jagód, bo ich też znajduje się tutaj mnóstwo.

Gospodarstwa agroturystyczne w Puszczy Noteckiej posiadają w swojej ofercie również sporo atrakcji dla dzieci. Umożliwia to wypoczywanie w tych malowniczych miejscach całymi rodzinami. Oprócz mini placów zabaw, dla dzieci dostępne są łatwe ścieżki rowerowe i wygodne boiska do gry w piłkę. Dzieci również mogą pod opieką dorosłych wybrać się do lasu by podziwiać florę i faunę nie spotykaną w warunkach miejskich. Wtedy taki pobyt ma również walory edukacyjne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here