Wygodny fotel do czytania książek – jaki wybrać?

0
2095

Ulubiona pasja i hobby powinny sprawiać nam ogromną przyjemność i satysfakcję. Trudno jednak cieszyć się ulubioną lekturą, czytając ją w niewygodnej oraz męczącej pozycji. Wybór odpowiedniego fotela to nie tylko kwestia komfortu, ale i naszego zdrowia. Trzeba bowiem pamiętać, że ludzki kręgosłup podatny jest na wiele urazów. Warto zatem zadbać, by krzesło zapewniało odpowiednie podparcie odcinka lędźwiowego. Istotne jest również wzmocnienie kręgów szyjnych i właściwe odchylenie głowy.

Wymiary

Wygodny fotel powinien przede wszystkim mieć odpowiednią wysokość oparcia oraz dopasowany rozmiar podłokietników, umożliwiający prawidłowe podparcie rąk. Niektóre książki, zwłaszcza grube tomy, są niezwykle ciężkie, co może powodować znaczne zmęczenie dłoni oraz okolic przedramion. Warto zatem zapoznać się ze szczegółowym opisem produktu podawanym przez sprzedawcę na stronie internetowej agatameble.pl i dobrać krzesło dostosowane do indywidualnych gabarytów ciała. Duże znaczenie ma również długość siedziska. Nie może być ono zbyt krótkie ani przesadnie długie, gdyż prawidłowo ułożone nogi powinny przylegać do podłoża pod kątem 90 stopni.

Materiał oraz rodzaj wypełnienia

Fotel do czytania powinien być wykonany z wysokiej jakości tworzywa, niewywołującego reakcji alergicznych. Najlepszym rozwiązaniem będą przyjemne w dotyku tkaniny naturalne, takie jak welur, bawełna oraz len. Fotel do czytania powinien również być wypełniony pianką poliuretanową lub równomiernie rozłożonymi sprężynami. Dodatkowym atutem będą podparcia w okolicach odcinka lędźwiowego oraz kręgów szyjnych.

Estetyka wnętrza

Niezależnie od tego, jaki fotel wybierzemy, powinien on dobrze komponować się z pozostałymi elementami aranżacyjnymi. Geometryczne modele o intensywnych kolorach idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli nie chcemy modelu o oryginalnej kubaturze, można wówczas pomyśleć o ciekawych dodatkach, takich jak kolorowe lampy lub stoliki. Wielbiciele klasycznych rozwiązań powinni zdecydować się na zakup fotela szezlong, nawiązującego swoją stylistyką do osiemnastowiecznych wnętrz arystokratów.

Przy wyborze mebli warto kierować się własnym komfortem i wygodą. Fotel do czytania książek powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Trzeba pamiętać, że stanowi on podporę dla naszego kręgosłupa. Duże znaczenie ma również jego wygląd. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto również zwracać uwagę na opinię innych klientów. Fotel  do czytania powinien jednak przede wszystkim odpowiadać naszym indywidualnym preferencjom i upodobaniom.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here