Piersiówka i jej sekrety. Czego jeszcze o niej nie wiesz?

0
1467

Wybór odpowiedniego prezentu dla przyjaciela lub przyjaciółki bywa czasem ogromnym wyzwaniem. Brak pomysłu, milion wątpliwości, a przede wszystkim niezliczona liczba obaw potrafią zaprowadzić mętlik w głowie każdego. Na szczęście na rynku dostępne są gadżety, które zawsze się przydadzą, a tym samym trafią w gusta zainteresowanego lub zainteresowanej. Jedną z takich rzeczy jest piersiówka. Chcesz dowiedzieć się o niej więcej? Serdecznie zapraszam do lektury!

Kilka słów na dobry początek

Pierwsze piersiówki ani trochę nie przypominały współczesnych, eleganckich modeli. Wyglądały one niczym skórzane manierki, choć w średniowieczu nikomu to nie przeszkadzało. Mimo że historia piersiówki sięga czasów panowania Bolesława Chrobrego, to prawdziwą popularność zyskała w XVIII wieku. Wówczas eleganckie modele wykonane z metali szlachetnych nosili jedynie przedstawiciele elit klasowych. Biedniejsi wykonywali je z najróżniejszych materiałów, a między innymi ze świńskich pęcherzy.

Złote czasy dla piersiówki to moment prohibicji w USA. Gdy alkohol stał się trunkiem zakazanym, społeczeństwo musiało radzić sobie inaczej. Z tego też względu w czeluściach garderoby zarówno mężczyźni, jak i kobiety ukrywali niewielkie buteleczki, licząc, że nikt ich nie znajdzie.

Czy piersiówka jest odpowiednim prezentem dla każdego?

Jak od wszystkiego, tak i od tej reguły są wyjątki. Zanim zdecydujesz się na taki zakup, upewnij się że dana osoba pije alkohol.  W przeciwnym razie popełnisz ogromne faux-pas i oboje będziecie się czuć niezręcznie.

Skupiając się jednak na zdecydowanej większości zarówno mężczyzn, jak i kobiet, możemy uznać, że piersiówka to idealny pomysł na niezobowiązujący prezent. Choć uznawana jest za typowo męski gadżet, to współczesne modele piersiówek ucieszą również damskie grono zainteresowanych. Najróżniejsze grawery, kryształki oraz szereg innych urozmaiceń sprawiają, że piersiówka może się okazać ciekawym dodatkiem podczas niejednej imprezy.

Jaką piersiówkę wybrać?

Jeżeli chodzi o sam wzór, to masz pełną dowolność. Dostosuj styl piersiówki do charakteru i upodobań osoby, którą chcesz obdarować. Podczas zakupu zwróć jednak uwagę na materiał, z którego gadżet jest wykonany. Pamiętaj, że piersiówka powinna być poręczna, lekka i absolutnie nie może przeciekać. Najlepszym wyborem jest piersiówka wykonana ze stali szlachetnej, bo tylko ona nadaje się do wypełnienia alkoholem. Powodzenia na zakupach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here