Jak urządzić pokój dziecięcy

W pewnym momencie każde dziecko zapragnie posiadać swój własny pokój, w którym poczuje odrobinę prywatności. Urządzenie tego pomieszczenia wcale nie jest takim trudnym zadaniem i wystarczy słuchać potrzeb swojej pociechy, jednocześnie zwracając uwagę na jej bezpieczeństwo. Jeśli chcesz poznać kilka ciekawych pomysłów na urządzenie komfortowego pokoju dla dziecka, to zapraszamy Cię do dalszej części wpisu. Zdradzamy w niej co powinno znaleźć się, w każdym dziecięcym pokoju i o czym pamiętać podczas jego urządzania.

Kolor ścian w pokoju dziecka

Urządzanie pokoju należy zacząć od ustalenia barw, jakie będą w nim dominować. Wystarczy, że połączysz ulubione kolory dziecka z takimi, które sprzyjają relaksowi i nie powodują rozdrażnienia. Zrezygnuj z czerwieni, która w nadmiarze może powodować agresje i męczy nasze oczy. Nie wskazane jest też malowanie wszystkich ścian na ten sam jaskrawy kolor. Jeśli chcesz, aby w pokoju dziecka pojawiły się wesołe i żywe barwy takie jak żółć czy pomarańcz to lepiej jest je połączyć z innymi bardziej stonowanymi kolorami np. bielą lub szarością. Dobrze sprawdzą się pastelowe kolory takie jak różowy, turkusowy, beżowy i kremowy. Będą działać uspokajająco i nie będą powodowały rozdrażnienia w dłuższym kontakcie z nimi w przeciwieństwie do nasyconych barw. Wybieraj farby bez szkodliwych składników, które mogą powodować alergie i negatywnie wpływać na rozwijający się organizm dziecka.

Grzejniki dekoracyjne

Kaloryfer jest elementem, na który należy zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania dziecięcego pokoju. Nie chodzi tylko o wygląd, ale także bezpieczeństwo. Aby uniknąć nieszczęśliwego wypadku, w którym dziecko uderza głową o grzejnik, można go zabudować dekoracyjnymi deskami, lub postawić na grzejniki dekoracyjne bez ostrych krawędzi i wystających elementów. Na rynku mamy już wiele możliwości, jeśli chodzi o grzejniki. Dobrym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego będą grzejniki dekoracyjne, które mają płaską powłokę tablicową. Nie tylko świetnie się spiszą jako atrakcja, po której dziecko będzie mogło rysować, ale także nie zagrażają bezpieczeństwu dziecka, bo są całkowicie płaskie i maksymalnie przylegają do ściany.

Meble

W pokoju dziecka powinno się znaleźć dużo praktycznych, a jednocześnie ładnych mebli. Zadbajmy o to, aby miały one dużo miejsca do przechowywania i były praktyczne. W pokoju dziecka powinno znaleźć się biurko do nauki, stolik i krzesła, które sprawdzą się podczas wizyty kolegów dziecka, a także rozkładane łóżko, które w dzień będzie pełnić funkcję kanapy, a w nocy miejsca do spania. Dla małych dzieci lepiej jest wybierać meble bez ostrych krawędzi i o zaokrąglonych narożnikach. Łóżko powinno rozkładać się w łatwy sposób, aby dziecko mogło to zrobić samodzielnie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here