niania elektroniczna, czy jest potrzebna?

Elektroniczne nianie, są dużym ułatwieniem w opiece nad maluchem. Elektroniczna niania składa się z kompletu dwóch urządzeń. Pierwsze urządzenie to modułu z mikrofonem, który jest umieszczony w pokoju dziecięcym, a drugie urządzenie to odbiornik z głośnikiem, który znajduje się w sypialni rodziców.

Za pomocą niani przesyłane są do odbiornika dźwięki, które rejestrowane są przez mikrofon w module nadawczym. Niektóre modele wyposażone są w kamerkę, dzięki której możemy podglądać co się dzieje u dziecka.

Rodzaje niań elektronicznych

Niania elektroniczna różnią się między sobą, systemami bezprzewodowej transmisji danych. Jakie są rodzaje:

Niania elektroniczna analogowa, polega na tym, że sygnał jest nadawany w sposób ciągły. Podczas korzystania z tego modelu zasięg jest dobry, ale mogą pojawić się zakłócenia.

Niania elektroniczna cyfrowa, różni się tym, że sygnał za jej pomocą nadawany jest cyfrowo. Rodzaj transmisji danych, który tutaj występuje jest praktycznie taki sam jak w routerze. W tym modelu jakość transmisji jest lepszy, ale zasięg gorszy.

Elektroniczne nianie dla dzieci

Kiedy warto kupić nianie elektroniczną?

Niania elektroniczna nie jest niezbędnym gadżetem, które musimy kupić po narodzinach dzieci. W jakich przypadkach sprawdzi się niania elektroniczna?

W sytuacji, gdy mieszkamy w dużym domu – aby nie zaglądać co chwilę do pokoju dziecka, pokonując schody i piętra korzystnie jest zakupić nianie elektroniczną. Znacznie wygodniej jest nosić przy sobie odbiornik, dzięki temu słyszymy lub widzimy co się dzieje z naszym maluchem.

W sytuacji, gdy posiadamy kilkoro małych dzieci – wtedy każde z dzieci wymaga uwagi z naszej strony. Dzieci potrzebują pomocy rodzica, w wielu sytuacjach. Co wtedy z najmłodszym dzieckiem? Najlepszym rozwiązaniem jest monitorowanie sytuacji, za pomocą niani elektronicznej.

W sytuacji, gdy pracujemy w domu – mamy kilka ważnych spraw do załatwienia i potrzebujemy chwili skupienia, niania jest bardzo przydatnym urządzeniem. Możesz swobodnie pracować i jednocześnie kontrolować co się dzieje u dziecka.

W sytuacji, gdy chcemy skontrolować pracę niani – gdy zatrudnimy nową nianie do opieki, a nie do końca jej ufamy, elektroniczna niania jest wtedy nieoceniona. Przez jakiś czas możemy obserwować prace niani, aby mieć pewność i jej zaufać.

Przeczytaj też: http://www.journalofecologyandhealth.pl/bramki-ochronne-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here