Facebook cały czas wprowadza innowacje do swojego własnego komunikatora – Messengera, który obecnie uchodzi za jedną z najpopularniejszych na świecie aplikacji tego rodzaju. Oczywiście niektóre zmiany nie podobają się bardziej konserwatywnym użytkownikom. Ale generalnie są to dobre innowacje, które wprowadzają cały czas nowe i przydatne funkcje.

Jak zrobić ankietę na fb?

Jak zrobić ankietę na fbNie tak dawno temu pojawiła się nowa możliwość dodawania ankiet w grupach na Messengerze, która ułatwia organizowanie osób i poznanie opinii na dany temat większej grupy. Na telefonie komórkowym opcja ta znajduje się po kliknięciu w przycisk od razu po lewo w aplikacji po wejściu w odpowiednią grupę. W wersji komputerowej również można dodać na Messengera stosowną ankietę. Wystarczy odszukać konkretnej ikonki, która powinna znajdować się jako czwarta od prawej strony patrząc na podgląd grupy.

Wiele osób zastanawiają się również jak zrobić ankietę na Fb na swoim profilu, na prowadzonym przez siebie fanpage’u lub w grupie, w której się znajduje. Otóż jest to dosyć prosta sprawa. Wystarczy wejść w pole tworzenia nowego posta. A następnie wybrać po prawo rozwinięcie dodatkowych opcji. Wśród wielu innych, dodawanych w mnóstwie rozmaitych aktualizacji, znajdzie się różniej z pewnością możliwość tworzenia ankiet. W ten sposób można bardzo łatwo poznać opinię osób, które śledzą dany profil, fanpage lub grupę. I ewentualnie za pomocą tego narzędzia dokonać skutecznego rozeznania w sytuacji.

Do czego służą ankiety na fb?

Ankiety są bardzo przydatne, kiedy planuje się jakiekolwiek wydarzenie lub prowadzi przykładowo badania, do których konieczne jest poznanie opinii publicznej na dany temat. Może być to też dobry sposób na zaktywizowanie fanów śledzących fanpage lub na ożywienie grupy, do której się należy i pobudzenie stosownej dyskusji na temat podejmowany luźno w ankiecie. Tego typu innowacje wprowadzane przez zespół Facebooka powodują, że portal społecznościowy jest jeszcze ciekawszy. I po prostu ludziom się nie nudzi. Jakakolwiek zmiana wzbudza zainteresowanie i daje motor do odwiedzenia danej strony, także w przypadku popularnego Facebooka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here