Suszarka fryzjerska – niezbędna w każdym salonie

Nie znajdziemy chyba żadnego salonu fryzjerskiego, w którym w podstawowym wyposażeniu nie będzie suszarki. Dzięki niej szybko i sprawnie wysuszymy włosy naszych klientów, a także wykonamy fantazyjne fryzury, eleganckie upięcia czy romantyczne loki.

Obecnie wiele firm zajmujących się produkcją profesjonalnego sprzętu fryzjerskie oferuje szeroki wachlarz suszarek. Jak zatem wybrać tę najlepszą, która będzie spełniała nasze oczekiwania, a także posłuży nam długi czas? Suszarka w salonie fryzjerskim jest bowiem używana z bardzo dużą częstotliwością. Nie jest to nasza domowa mała suszarka, którą używamy parę razy w tygodniu. Dlatego produkt, którego potrzebuje każdy zakład fryzjerski musi być produktem z najwyższej półki. Dodatkowo profesjonalna suszarka może wpływać na kondycję włosów. Powszechnie uważa się, że suszenie przesuszać włosy i negatywnie wpływać na ich stan. Dzięki nowym profesjonalnym technologiom skutki ciepłego powietrza na stan włosów są niwelowane.

Funkcja jonizacji

Obecnie coraz więcej profesjonalnych suszarek posiada funkcję jonizacji. Co to w praktyce oznacza? Przy tej funkcji urządzenie emituje jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie znajdujące się na powierzchni włosów. To właśnie jony dodatnie są odpowiedzialne za problemy z rozczesywaniem oraz puszenie się włosów. Dzięki tej funkcji pozbędziemy się tego problemu, a nasze włosy będą gładkie.

Funkcja zimnego nawiewu

Jak już zostało wyżej wspomniane, gorące powietrze może niszczyć włosy. Przede wszystkim powoduje ono ich nadmierne przesuszenie. Obecnie coraz więcej suszarek ma możliwość wykorzystania zimnego nawiewu. Jest to bardzo ważne, ponieważ zimne powietrze zamyka łuski włosów, które otwierają się podczas mycia. Domknięte łuski włosów sprawiają, że są one lśniące, błyszczące i wyglądają na zdrowe.

Suszarka fryzjerska Gong

Suszarka fryzjerska Gong. Fot. ayala.com.pl

Wytrzymałość

W pracowni fryzjerskiej suszarki używa się prawie cały czas. Dlatego musi ona mieć bardziej wytrzymały silnik, niż zwykła domowa suszarka. Dzięki temu nie będziemy musieli co chwilkę kupować nowego sprzętu. Ważne jest także, aby nie pracowała ona zbyt głośno. W salonie fryzjerskim, gdzie czasem działają 4 suszarki w jednym momencie, głośnie buczenie, które jest wydawane przez taki sprzęt, może być dość uciążliwe. Dodatkowo suszarki fryzjerskie są wyposażone w dłuższy przewód, który pozwala na swobodne operowanie urządzeniem podczas suszenia.

Dyfuzor

Obecnie profesjonalny sprzęt fryzjerski oferuje coraz więcej funkcji. Część suszarek fryzjerskich ma tak zwany dyfuzor. Zastosowanie dyfuzora podczas suszenia zwiększa objętość naszych włosów. Jego główną funkcją jest podkreślenie naturalnie kręconych włosów.

Aby zadbać o swoją profesjonalną kadrę fryzjerów, właściciele salonów powinni zainwestować także w lżejszy sprzęt. Fryzjerzy praktycznie cały czas pracują na stojąco z uniesionymi rękami, co może powodować to uciążliwe bóle pleców i rąk, a nawet prowadzić do zwyrodnień, które uniemożliwiają wykonywanie zawodu. Lżejszy sprzęt może być łatwiejszy w obsłudze dla fryzjerów.

Artykuł przygotowany we współpracy z producentem mebli fryzjerskich – AYALA.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here