Jak zarejestrować kartę SIM

Od paru lat ciąży na nas obowiązek rejestrowania naszych numerów telefonu na nasze dane osobiste. Jeśli więc zdecydujemy się na zakup nowej karty sim musimy ją uprzednio zarejestrować. Musimy jednak wiedzieć, że pomimo tego że wydaje się nam, że jest to uciążliwy wymysł naszego rządu, to taki proces obowiązuje już w bardzo wielu krajach Unii Europejskiej. Spowodowane jest to ustawą antyterrorystyczną i ma wspomagać nasze bezpieczeństwo.

Jak zarejestrować kartę SIM?

Jak zarejestrować kartę SIMDzisiaj najlepiej więc będzie, jeśli zakup nowego numeru telefonu dokonamy w stacjonarnym punkcie operatora sieci w której dany numer chcemy posiadać. Musimy pamiętać zatem o tym, że do takiej rejestracji potrzebujemy posiadać ze sobą dokument w którym znajduje się nasz numer PESEL. Możemy wziąć ze sobą paszport, lub dowód osobisty. Taki proces nie jest czasochłonny i trwa dosłownie parę minut.Po ich upływie będziemy mogli bez żadnego problemu używać naszych aktywowanych telefonów.

Jeśli nie posiadamy w najbliższej okolicy stacjonarnego punktu naszego operatora, możemy dowiedzieć się jak zarejestrować kartę sim za pośrednictwem listonosza. Mało kto z nas wie, ale możemy rejestracji dokonać właśnie w ten sposób. Wystarczy, że poprosimy go o wykonanie takiego procesu, przez co zostaniemy poproszeni o podanie swojego numeru telefonu, oraz numeru karty sim. Ten drugi numer możemy w każdej chwili sprawdzić wystukując odpowiednią sekwencję klawiszy na naszych telefonach. Następnie będziemy musieli ukazać swój dowód osobisty do procesu weryfikacji. Po bardzo krótkiej chwili dostaniemy wiadomość tekstową z potwierdzeniem zarejestrowania numeru.

Rejestracji możemy również dokonać za pośrednictwem banku millenium. Wystarczy, że zalogujemy się na jego stronę internetową i z dostępnych tam opcji wybierzemy, że chcemy zarejestrować swój numer. To jedna z najszybszych i najwygodniejszych opcji. Cały proces trwa dosłownie minutę, a na dodatek my nie musimy w ogóle opuszczać naszego wygodnego mieszkania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here