Jak segregować śmieci?

W dzisiejszych czasach większość ludzi zdaje sobie sprawę z konieczności dbania o środowisko, a jednym ze sposobów na to jest segregacja śmieci. Dla niektórych jest ona sprawą oczywistą, natomiast innym przysparza wiele kłopotów. A więc jak segregować śmieci?

Jak segregować śmieci?

Jak segregować śmieci?Składając deklarację zobowiązującą nas do segregowania odpadów musimy mieć świadomość jak to robić. Niektórzy mieszkańcy mają ułatwione zadanie, ponieważ na pewnych obszarach znajdują się specjalne budynki, w których pracują osoby segregujące odpady, a więc jedyne co musi wiedzieć osoba segregująca śmieci na takim terenie, to które z nich należy traktować jako selektywne, a które jako odpady mieszane. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku, gdy w naszym otoczeniu nie ma takiego miejsca. W tym przypadku musimy samodzielnie umieszczać odpady w workach odpowiedniego koloru oraz wystawiać je w wyznaczonym dniu. Jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajduje się budka, która jest przeznaczona na odpady selektywne, to w naszym mieszkaniu możemy umieścić dwa pojemniki na odpady (selektywne i zmieszane) i wynosić śmieci w odpowiednie miejsca.

Natomiast, gdy w naszym otoczeniu brak takiego lokalu, to musimy zorganizować miejsce do przechowywania śmieci selektywnych. Na szczęście zobowiązani do samodzielnej segregacji odpadów ludzie, to w większości mieszkańcy wsi, domów jednorodzinnych lub kamienic z podwórzem, czyli miejsc, w których zorganizowanie przestrzeni na odpady selektywne nie jest trudne. Jeżeli mamy do dyspozycji zadaszone pomieszczenie, takie jak szopa czy inne pomieszczenie gospodarcze, warto przechowywać w nim worki z odpadami. W takim wypadku również możemy posiadać w domu dwa pojemniki na śmieci i wynosić je w przeznaczone dla nich miejsca. Jenak w przypadku odpadów selektywnych nasze zadanie jeszcze się nie kończy, ponieważ musimy je odpowiednio posegregować. Regułą jest, że żółty worek jest przeznaczony do odpadów plastikowych, niebieski do papierowych, a zielony do szkła i to właśnie tym powinniśmy kierować się segregując śmieci. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, gdzie wrzucić jakąś rzecz, możemy poszukać informacji na ten temat w sprawdzonym źródle internetowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here