A zatem - jak napisać artykuł po angielsku?

Żeby dobrze opanować język obcy, potrzebujemy zarówno jego biernej, jak i czynnej znajomości. Znajomość czynna to konwersacje, ale także używanie języka do pisania. Najlepiej ćwiczyć swoją sprawność językową na różnorodnych formach literackich.

Przyjrzyjmy się jednej z nich – artykułowi. Może to być zarówno prosty tekst tematyczny, jak i publicystyczny, czy nawet naukowy z wąską specjalizacją. Zacznij od nieskomplikowanej tematyki, a na początku pisania pamiętaj przede wszystkim o 3 poniższych kwestiach.

A zatem – jak napisać artykuł po angielsku?

A zatem - jak napisać artykuł po angielsku?Twój artykuł będzie potrzebował odpowiedniego wprowadzenia i zakończenia. Na początku powinieneś zarysować kwestię, którą się zajmiesz. Używaj przy tym zwrotów wprowadzających treści, np. it is estimated that, needless to say, we can observe that, i podobne. Zakończenie z kolei powinno zawierać sformułowania zamykające Twoją myśl, jak finally, to summarize, on the whole, to sum up.

Pomiędzy nimi zawrzesz rozwinięcie – główną część twojego wywodu.Trzymaj się tematu i nie stosuj rozbudowanych metafor, bardziej odpowiednich dla esejów. Jeśli chcesz przedstawić obiektywny stan wiedzy na dany temat, unikaj wyrażania własnych emocji. Nie pisz: „I like that these new tires are so reliable.”. Zamiast tego napisz: „Most of the experts agree on the reliability of these new tires.”

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here