Jak otworzyć zamek bez klucza

Zbiór metod stosowanych przez profesjonalistów celem otwierania zatrzaśniętych drzwi nazywa się z angielska lockpickingiem. Umożliwiają one otworzeni drzwi nie tylko bez użycia klucza, lecz niejednokrotnie bez nadmiernej siły i zniszczeń zadanych drzwiom.

Jak otworzyć zamek bez klucza?

Jak otworzyć zamek bez kluczaWbrew pozorom, stosują je nie tylko włamywacze. Czasami jest to jedyny sposób dostana się na drugą stronę zatrzaśniętych drzwi kiedy zgubiło się klucze, a nie chcemy wyważać bardzo kosztownych antywłamaniowych drzwi. Nie jest to ani zbyt ekonomiczne, ani bezpieczne. O wiele racjonalniejsze jest zwrócenie się do specjalisty zdolnego do otworzenia zatrzaśniętych drzwi poprzez sforsowanie zamka specjalnymi narzędziami. Zatem jak otworzyć zamek bez klucza? Działając na niego specjalnym sprzętem takim jak wytrych lub bardziej wyrafinowanym. Są do tego zdolni profesjonalni ślusarze, do których należy się zwracać w pilnych i mniej pilnych przypadkach zamkniętych na głucho drzwi. Według polskiego prawa każda inna osoba wyrabiająca lub posiadająca wytrychy nie będące narzędziem niezbędnym w jej pracy zostanie ukarana. W innych krajach często miłośnicy lockpickingu zrzeszają się w klubach i rozwijają swoje pasje, które niekiedy okazują się bardzo przydatne.

Pogotowie ślusarskie

W Polsce jednak nie należy korzystać z wytrychów ani innych narzędzi umożliwiających włamanie – nawet jeśli kierują nami dobre intencje. Dlatego w wypadku problemów najlepiej skontaktować się z pogotowiem ślusarskim. Wiele z takich firm świadczy usługi przez całą dobę niezależnie gdzie się znajdujemy. Pomogą nam w wypadku zgubionych lub zatrzaśniętych kluczy, uszkodzonych drzwi, uciążliwych lokatorów lub innych sytuacji skutkujących znalezieniem się po niewłaściwej stronie zatrzaśniętych drzwi. Sforsowanie takiego zamka najlepiej pozostawić profesjonaliście z odpowiednimi pozwoleniami i licencją. Twierdzą oni, iż mogą poradzić sobie z otwieraniem drzwi bez kluczy w każdym przypadku, niekiedy po prostu potrzeba więcej czasu. Świadczy to niestety również o tym, że nie ma idealnych zamków i zabezpieczeń dających stuprocentowa gwarancję ochrony przed włamaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here