Jak napisać opis obrazu?

Jak napisać opis obrazu? Opis obrazu to opis, w którym przedstawiamy to co znajduje się na malunku, a także wspominamy o autorze danego dzieła, opcjonalnie dodajemy w naszej pracy rok namalowania obrazu, gdzie znajduje się obraz, na czym został namalowany i jakie są jego wymiary.

Jak napisać opis obrazu?

W pierwszej części pisania tego opisu, czyli we wstępie musimy zawrzeć informacje o autorze i o tym, w którym roku powstało dzieło, możemy podać także takie informacje, które są związane z dziełem, ale nie może to być jeszcze opis główny, czyli piszemy na przykład kim był autor lub czym zainspirował się przy malowaniu. W rozwinięciu zaczyna się główna część opisu, a mianowicie przedstawić w rozwinięciu musimy wszystko to co znajduje się na obrazie, należy pamiętać o kolejności, która sprawia, że opis wygląda estetycznie. Na początek warto wspomnieć o pierwszym planie, a potem o następnych, nie zapominając o opisywaniu kolorystyki rzeczy i osób, o których jest mowa w danym momencie. Oprócz samego opisu jak wyglądają poszczególne elementy w obrazie, warto dodać też to co robią dane osoby lub zwierzęta, jaka jest pogoda i pokazać czy obraz jest dynamiczny, czy statyczny.

Jak napisać opis obrazu?Piszemy ogólnie to co widzimy, w taki sposób, aby osoba czytająca opis obrazu, mogła wyobrazić go sobie bez konieczności zaglądania na niego. W rozwinięciu naszej formy wypowiedzi, możemy napisać o naszych trafnych przemyśleniach dotyczących obrazu, na przykład dlaczego autor ukazał daną sytuacje tak a nie inaczej i tym podobne. W zakończeniu naszego opisu obrazu piszemy naszą opinie na temat malowidła, czyli czy nam się podoba, tak lub nie i wyjaśniamy co sprawiło, że uważamy tak a nie inaczej. W zakończeniu możemy napisać także, jak czujemy się oglądając obraz, czy wywiera on na nas jakieś szczególne emocje, czy daje on nam natchnienie do przemyśleń i tak dalej. Tak napisany opis obrazu to z całą pewnością gwarantowany sukces.

Opisem obrazu możemy pochwalić się nie tylko na forum szkoły, czy oddając po prostu prace naszej nauczycielce. Możemy także wystawić go na różnych forach internetowych i zachęcać do dyskusji innych użytkowników!

[Głosów:14    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here