jak myć okna

Zadbany dom jest bardzo ważnym elementem dla pań, ale nie tylko. Każdy z nas powinien dbać o to, aby prezentował się jak najlepiej. Często nie wystarczy jedynie skosić trawnik, aby wszystko wyglądało bardzo dobrze. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, zatem o czym świadczy stan okien w domu? Mogą one również powiedzieć bardzo wiele o ludziach, którzy tam mieszkają. Jak myć okna? Jak o nie odpowiednio zadbać, aby nie było smug i prezentowały się świetnie?

Jak myć okna?

Jak myć okna?Okno jest ważnym elementem domu. Oświetla wnętrza, korzystamy z nich do spoglądania na to, co dzieje się na zewnątrz, a dodatkowo mają odpowiednio wyglądać. Jak zatem odpowiednio je myć? Oto kilka porad, z których każdy z nas powinien korzystać, aby dbać o piękny wygląd i porządek. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, aby szyb nie myć, gdy jest zbyt słonecznie, ani tym bardziej deszczowo. Idealna pogoda na mycie okien to taka, kiedy jest pochmurno, ale sucho. Kiedy mamy taką pogodę, możemy przejść do działania. Na rynku mamy dostęp do wielu środków do czyszczenia szyb i luster. Nie wszystkie są dobre. Niektóre zostawiają smugi. Nasz sposób mycia i to, czym czyścimy również są ważnymi elementami.

Jeśli nie korzystamy z gotowych preparatów, warto wtedy użyć wody z dodatkiem octu, w stosunku 1:3. Brzydki zapach zniknie po kilku minutach. Nie musimy się tym obawiać. Możemy do wody dodać także glicerynę. Z pewnością to wszystko pomoże nam uniknąć smug, a sama gliceryna zapewni to, aby brud się nie przyczepiał tak szybko do naszych szyb. Przed przystąpieniem do ich mycia, warto umyć wszelkie klamki i ramy. To bardzo ważne. Dodatkowo zamiast korzystać z ręcznika papierowego, możemy używać specjalnych ściereczek lub po prostu starych gazet, bez jakichkolwiek nadruków. One również świetnie sprawdzą się przy czyszczeniu i nie pozostawią smug na naszych świeżo wymytych oknach. Są to bardzo proste i domowe sposoby, a przy tym tanie, które pozwolą zachować na dłużej piękny wygląd i czystość, bez konieczności ciągłego mycia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here