Czy ogrodzenia PCV mogą zastąpić płoty z surowców naturalnych?

Wybór surowca, z którego będzie wykonany nasz płot, jest bardzo istotnym wyborem. Od niego zależy styl, w jakim ogrodzimy posesję oraz nasze bezpieczeństwo. Czym charakteryzują się poszczególne rozwiązania?

Surowce naturalne pierwszym wyborem

Ogrodzenie działki nierozerwalnie kojarzy się wszystkim z drewnianym płotem. Jest to jeden z najczęściej wybieranych surowców do zabezpieczania posesji. Sprawdzi się zarówno na wsi, jak i w mieście. Stosuje się je od wieków ze względu na łatwo dostępny materiał oraz estetykę wykonania. Tego rodzaju ogrodzenia najczęściej wykonuje się z drewna sosnowego lub świerkowego. Decydując się na ogrodzenie drewniane musimy pamiętać o jego regularnej konserwacji i malowaniu. Dlatego warto stosować specjalne impregnaty, które wzmacniają drewno i chronią je przed czynnikami atmosferycznymi. W przeciwnym razie nasz płot szybko ulegnie zniszczeniu. Innym, także popularnym, surowcem jest kamień. Jest on o wiele trwalszy, ale także i droższy. Mur z kamienia możemy zbudować w oparciu o lokalne surowce. Skały magmowe, piaskowe, czy wapienie nadają się do tego idealnie. Potężny i majestatyczny kamień sprawdzi się na każdej większej posesji. Odizoluje naszą działkę od reszty zabudowań czy drogi. Dzięki temu odczujemy większy komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Na małych działkach natomiast możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Jeśli chcemy zwiększyć walory dekoracyjne i jednocześnie podnieść trwałość takiego ogrodzenia, zdecydujmy się na takie skały jak granit, kwarcyt, bazalt czy sjenit. Z kamienia wykonuje się takie typy ogrodzenia jak mur francuski, dziki, gabiony, czy warstwowy.

Ogrodzenia PCV – jaką mają przewagę?

Jeśli poszukujemy jeszcze innego rozwiązania, które pozwoli nam się wyróżnić, a jednocześnie będzie praktyczne i trwałe, to powinniśmy zwrócić uwagę na PCV. To stosunkowo młode rozwiązanie, które jest odporne na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia PCV nie trzeba konserwować, a mimo to są odporne na korozje. Wszystko zasługą właściwości polichlorku winylu. Rozwiązanie to nie jest drogie, a gwarantuje elegancję i bezpieczeństwo. Sprawdź tutaj, jakie ogrodzenia PCV oferują polscy producenci http://www.firmaskowronski.pl/14/sztachety-plastikowe. Kolejną zaletą jest możliwość dopasowania takiego płotu do otoczenia i naszych potrzeb. Szeroka gama kolorystyczna jest kolejnym udogodnieniem. Dzięki doskonałej imitacji metalu lub drewna ogrodzenia PCV są trudne do odróżnienia na pierwszy rzut oka. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here