Zegarek – ponadczasowy pomysł na prezent

Obdarowując bliskie osoby prezentami, zawsze staramy się wybrać podarunek, który będzie jak najlepiej pasować do upodobań i, co najważniejsze, będzie trafiony. Zegarki uznawane są za bardzo elegancki i stylowy prezent, który wypada podarować każdemu – bez względu na to, czy z obdarowywanym łączą nas więzy krwi, czy też nie. Warto jednak wiedzieć, jakimi zasadami kierować się podczas zakupu takiego podarunku, aby zadowolić obie strony. Dlaczego warto kupić na prezent zegarek? Jaki zegarek podarować na daną okazję? Podpowiadamy.

Zegarek – towarzysz codziennego dnia

Choć w Polsce zamiłowanie do zabobonów wciąż jest bardzo silne, a wielu ludzi wierzy w to, że podarowanie komuś zegarka może zostać odebrane jako rozpoczęcie odliczania do rozstania lub śmierci obdarowanego, warto zacząć działać nowocześnie. Lepiej pomyśleć o tym w ten sposób: zegarek to przedmiot, który dana osoba może nosić ze sobą każdego dnia, mieć go w widocznym miejscu, podziwiać i chwalić się nim przed znajomymi. Tego typu prezent sprawi, że każde spojrzenie w stronę zegarka przywoła na myśl osobę darczyńcy i miłe uczucia, które są z nim związane. Dodatkowym atutem będzie grawer, którego jednak lepiej unikać w przypadku obdarowywania osób niespokrewnionych, tj. kolegi z pracy, szefa, promotora czy partnera biznesowego.

Okazja okazji nierówna

Chcąc sprezentować komuś zegarek, warto zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy model będzie odpowiedni na każdą okazję. Mądry wybór zaoszczędzi krępujących sytuacji. Zegarki chyba najbardziej kojarzą się z pierwszą komunią świętą – w starszych pokoleniach był to jeden z najczęstszych prezentów, w dodatku uważany za niesłychanie luksusowy. W dzisiejszych czasach tę piękną tradycję starają się wyprzeć quady, tablety i elektryczne hulajnogi, ale warto ją pielęgnować. Na tę uroczystość najlepiej wybrać model klasyczny na skórzanym pasku bądź elegancki na bransolecie. Ten drugi może być jednak nieco zbyt poważny jak na wiek obdarowanego i w niektórych przypadkach za szeroki. W tej sytuacji nie warto stawiać na typowo dziecięce, kolorowe modele – w tym dniu podkreśla się przejście dziecka na kolejny, doroślejszy „etap”. A jednak, modele typowo młodzieżowe to inna bajka – znając gust dziecka, łatwo trafić z prezentem.

Urodziny ukochanej osoby, rocznica ślubu czy dzień ojca to okazje, kiedy kobiety mogą zdecydować się na zakup typowo męskich gadżetów. W tej roli sprawdzi się zegarek G-Shock, stworzony z myślą o osobach aktywnych. Szereg ciekawych funkcji zaspokoi męską potrzebę obcowania z techniką. To  prezent, który przetrwa naprawdę wiele lat, a w przypadku niektórych modeli będzie to wiele długich lat na jednej baterii! Trzeba przyznać, że każdy zegarek G-Shock prezentuje się świetnie na nadgarstku.

Inna kwestia to urodziny osób starszych – chcąc podarować zegarek ukochanej babci, warto zastanowić się nad jej potrzebami względem tego gadżetu. Tarcza powinna być przejrzysta, cyfry duże, a wskazówki wyraźne. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się zegarki na metalowych bransoletach, np. ze złota lub srebra. Warto dobrać też kształt i wielkość tarczy, uwzględniając posturę babci lub dziadka – starsze osoby lubią czuć się bezpiecznie ze swoimi gadżetami, dlatego lepiej, by zegarek nie był zbyt duży i luźny. Zgrabna i lekka konstrukcja na eleganckiej bransolecie z pewnością zdobędzie serce każdej babci. A jeśli dodać do tego grawer z podpisem od ukochanego wnusia, oszaleje z radości!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here