ampułki do włosów

Włosy to wizytówka każdej kobiety, dlatego staramy się, żeby zawsze wyglądały perfekcyjnie. Czasem jednak sytuacja włosowa wymyka się spod kontroli i potrzeba czegoś więcej, niż maska albo odżywka. W sukurs przychodzą ampułki do włosów. Ampułka jest nieduża i przeznaczona do jednorazowego użytku. Docelowo ma zawierać jak najwięcej dobroczynnych składników w dużym stężeniu, tak aby mogła zadziałać natychmiastowo i z wysoką skutecznością. Taka kuracja jest bardzo intensywna i efekty mogą się utrzymywać do miesiąca, a nawet dłużej. Nie jest to zatem alternatywa dla codziennej pielęgnacji, raczej jej uzupełnienie.

Ampułki do włosów

Jest kilka rodzajów ampułek przeznaczonych do różnych typów włosów i problemów związanych z nimi. Są to między innymi ampułki do włosów zniszczonych intensywnymi zabiegami fryzjerskimi, ampułki nawilżające do włosów suchych, oraz specjalne ampułki hamujące wypadanie. Po zastosowaniu kosmetyku włosy stają się lśniące, sypkie, wygładzone, nie puszą się, są dogłębnie odżywione i wyglądają jak po wyjściu od fryzjera. Same zalety! Ale nie ma co się dziwić, patrząc na imponujące składy niektórych produktów. Lista składników odżywczych jest naprawdę długa.

Ampułki przeciwko wypadaniu włosów zasługują na kilka słów osobno. Jeśli borykamy się z tym problemem, to zdecydowanie są najlepszą opcją. Nie tylko wzmocnią skórę głowy i zahamują wypadanie (dzięki skoncentrowanej mieszance witamin i substancji aktywnych), ale też pobudzą cebulki do pojawienia się nowych włosów i przyspieszą ich wzrost.

Kuracja ampułkami

Kuracja ampułkami jest banalnie prosta, wystarczy po prostu wetrzeć zawartość ampułki w skórę głowy i, w zależności od instrukcji na opakowaniu, również we włosy. Ampułki czasem są pakowane po kilka lub kilkanaście sztuk i należy je stosować cyklicznie, zgodnie z zaleceniami producenta. Po zakończeniu kuracji konieczna jest kilkumiesięczna przerwa. Gdybyśmy używali ampułek zbyt często, włosy przyzwyczaiłyby się do zawartych w nich składników i przestały na nie reagować, a z czasem stałyby się przeciążone.

Ceny są różne. Jedna ampułka może kosztować od kilku do kilkudziesięciu złotych. Kilkutygodniowa kuracja może wiązać się z wydaniem nawet kilkuset złotych. Nie od dziś wiadomo jednak, że dobre kosmetyki kosztują. Ampułki w Polsce stają się coraz popularniejsze i coraz więcej marek kosmetycznych wydaje swoje wersje produktu, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt na swoją kieszeń i odpowiadający jego potrzebom.

Czy warto? Zdecydowanie tak! I nie należy się zniechęcać, jeśli pierwsza próba nie przyniesie spodziewanych rezultatów. Różne włosy mają różne potrzeby i często bywa tak, że reagują kompletnie inaczej na kosmetyki o podobnym składzie (pamiętajmy, żeby uważać na alergeny!), a nawet ten sam kosmetyk zastosowany w różny czasie. W takim wypadku trzeba odczekać odpowiedni czas od zastosowania i po prostu spróbować innego produktu. Oferty drogerii (zwłaszcza internetowych) są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here