baleyage blond

Większość współczesnych kobiet farbuje włosy i nikogo to już nie dziwi. Kobiety chcą poprawić naturalny kolor, z którego nie zawsze są w pełni zadowolone. Nic w tym dziwnego, skoro typowe słowiańskie włosy mają raczej niemodne, popielate i nijakie odcienie. Aby ożywić swój kolor, niektóre kobiety decydują się na koloryzację baleyage blond. Dzięki niej mogą cieszyć się jaśniejszymi lub ciemniejszymi refleksami.

Baleyage blond

Baleyage blond był niesamowicie modny w latach 90-tych, ale czy dzisiaj taka koloryzacja jest nadal dobrym pomysłem? Baleyage blond to tylko jedna z wielu metod rozjaśniania włosów. Popularne są koloryzacje takie jak ombre czy sombre i to właśnie takie zabiegi wybiera dzisiaj wiele klientek salonów fryzjerskich. Nie są to metody tak proste w wykonaniu, jak baleyage blond. Aby wykonać udane sombre lub ombre, trzeba być bardzo dobrym fryzjerem. Źle wykonana koloryzacja może być trudna do naprawienia, a niezadowolona klientka z pewnością nie zechce już wrócić do tego salonu. Baleyage blond należy do nieco prostszych koloryzacji i większość fryzjerów radzi sobie z nim bardzo dobrze. Ryzyko zniszczenia włosów jest więc zdecydowanie mniejsze. To przemawia za wybraniem koloryzacji baleyage blond. Poza tym, metoda ta sprawia, że włosy wyglądają bardzo naturalnie, chyba że klientka zdecydowała się na mocne i widoczne refleksy.

Dla kogo baleyage?

Baleyage blond z pewnością będzie odpowiadał osobom, którym zależy na delikatnym rozjaśnieniu lub przyciemnieniu swoich włosów. Dzięki współgraniu ze sobą odpowiednio dobranych kilku odcieni, wygląda jak zupełnie naturalny kolor włosów, co będzie zaletą dla kobiet, które nie chcą, aby ich fryzura przyciągała uwagę innych ludzi.

Brunetki i szatynki, które chciałyby zrobić baleyage , mogą mieć utrudnione zadanie, ponieważ farba najlepiej działa na jasne włosy. W większości przypadków niezbędna będzie dekoloryzacja. Jest to zabieg mocno ingerujący w strukturę włosa, więc kobieta decydującą się na dekoloryzację powinna to dobrze przemyśleć. Dopiero na włosach pozbawionych pigmentu, można wykonać baleyage. Lepiej nie wykonywać dekoloryzacji samodzielnie, ponieważ efekty mogą być tragiczne! Aby cieszyć się pięknymi włosami i udaną koloryzacją typu baleyage blond, lepiej będzie powierzyć to zadanie profesjonalnemu fryzjerowi. Tylko on będzie wiedział co zrobić, aby włosy jak najmniej odczuły skutki intensywnych zabiegów, może też polecić najlepsze kosmetyki, które pomogą odżywić włosy.

Są kobiety, które decydują się zrobić baleyage  w domu, zazwyczaj z powodów oszczędnościowych. Czy to dobry pomysł? Niestety, baleyage  wykonany samodzielnie może znacznie odbiegać od tego, który wykonałby doświadczony fryzjer. Takie kobiety ryzykują, że koloryzacja będzie nieudana i wówczas wizyta w salonie fryzjerskim będzie już koniecznością. Baleyage blond jest trudniejszy do wykonania, niż farbowanie włosów na jednolity kolor, które wiele kobiet z powodzeniem może wykonać samodzielnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here