Na co zwrócić uwagę wybierając wędzarnię ogrodową?

Zakup nowej wędzarni ogrodowej bardzo często wiąże się z dość dużym wydatkiem, dlatego też warto dowiedzieć się, na które elementy zwrócić szczególną uwagę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, co powinna posiadać porządna wędzarnia ogrodowa, aby nie zawiodła nas w najmniej spodziewanym momencie.

Materiał wykonania ma znaczenie

Jak powszechnie wiadomo jednym z najważniejszym elementów jest zawsze materiał. W przypadku wędzarni ogrodowych wybór jest naprawdę bardzo duży, dlatego też wiele osób może mieć problem, aby wybrać najlepszy model.

Jeżeli chodzi o samą obudową to najlepiej sprawdzi się tutaj kamień, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie wysokich temperatur. W przypadku wnętrza rusztu warto zadbać o to, aby było ono w całości wykonane ze stali nierdzewnej. Dzięki wysokiej jakości stali nierdzewnej nawet bardzo często użytkowana wędzarnia ogrodowa, będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat.

Jakie zasilanie wybrać?

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest oczywiście zasilanie. Na półkach sklepowych wbrew pozorom można znaleźć wędzarnie nie tylko na drewno. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wędzarnie elektryczne. Ich największą zaletą jest właśnie to, że do działania nie potrzebują drewna.

Warto jednak wspomnieć o tym, że naturalne drewno potrafi nadać wędzonkom niesamowity smak, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad tym, na jakie zasilanie postawić. W przypadku zasilania elektrycznego nasza wędzarnia powinna charakteryzować się mocą przynajmniej na poziomie 500 W.

Jaka wielkość wędzarni ogrodowej?

Niestety nie każdy ma duży ogródek do zagospodarowania, dlatego też w wielu przypadkach wielkość wędzarni ogrodowej odgrywa bardzo ważną rolę. Osoby, które bardzo dużo wędzą powinny postawić na zdecydowanie większe przyrządy. Duże modele potrzebują oczywiście większej ilości drewna albo większego poboru mocy.

Przeglądając wędzarnie ogrodowe dostępne na rynku warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wymiary zewnętrzne, ale również na pojemność wewnętrzną, która ma wpływ przede wszystkim na to, ile można jednocześnie uwędzić. Wymiar bardzo często ma duży wpływ także na wagę wędzarni. Niektóre modele są na tyle ciężkie, że nie można postawić ich na tarasie. Godna uwagi jest mobilna wędzarnia ogrodowa na kółkach, którą można w łatwy sposób transportować.

Wędzarnie ogrodowe znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here