kosmetyki
fot.: pexels.com

Pielęgnacja twarzy, to jeden z najważniejszych codziennych rytuałów każdej kobiety. Aby można było zaobserwować efekty z tego płynące, warto odpowiednio dobrać kosmetyki do typu cery. W tym celu, należy przyjrzeć się własnej skórze i dobrać preparaty, które utrzymają ją w zdrowej kondycji.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/makijaz-a-typ-cery/

Typy cery

Najczęściej wymienia się cztery podstawowe typy cery. Należą do nich: cera sucha, tłusta, normalna oraz mieszana. Oczywiście każda z nich, może wystąpić także w postaci mieszkanki różnych cech pochodzących np. z dwóch odmian. Każdy z wyżej wymienionych typów cery ma swoje cechy charakterystyczne, a także wymaga odmiennych sposobów pielęgnacji.

Jeżeli chodzi o cerę normalną, to charakteryzuje się gładką skórą i mało widocznymi porami. Skóra jest jędrna oraz pozbawiona wszelkich przebarwień czy niedoskonałości. W przypadku cery suchej, to bardzo łatwo ulega ona podrażnieniom i niestety szybko się starzeje. Właścicielki cery suchej, najczęściej reagują na zmienne warunki atmosferyczne. Na powierzchni cery tłustej, można zaobserwować nadmiar sebum, przez co skóra jest błyszcząca i ma skłonności do występowania zaskórników. Cera mieszana natomiast, to najczęściej cechy cery suchej i tłustej. Z tego powodu, jest to jeden z trudniejszych typów skóry w pielęgnacji.

Jakich kosmetyków używać?

W przypadku cery normalnej, chociaż wydaje się ona mało problematyczna, to warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje. Najlepiej, jeżeli stosowane kosmetyki zawierają składniki, które ochronią skórę przed promieniami UV oraz czynnikami zewnętrznymi. Warto zainwestować w kosmetyki naturalne, które nie będą obciążać skóry.

Cera sucha wymaga przede wszystkim regularnego nawilżania. Na to, jak prezentuje się skóra sucha, wpływ mogą mieć również zażywane witaminy, czy picie odpowiednich ilości wody. Nie zaleca się stosowania kosmetyków zawierających alkohol, które mogą jeszcze bardziej wysuszać skórę.

Cera tłusta wymaga dokładnego oczyszczania, które warto wykonywać rano i wieczorem. Warto w tym celu stosować toniki antybakteryjne, peelingi złuszczające naskórek i maski antybakteryjne. Do pielęgnacji cery tłustej, zalecane są również kosmetyki beztłuszczowe. W przypadku cery mieszanej, należy stosować pielęgnacje, która będzie odpowiednia zarówno dla cery suchej, jak i tłustej.

Przeczytaj też: http://www.journalofecologyandhealth.pl/intensywna-pielegnacja-wlosow-ratunek-dla-suchych-i-zniszczonych-pasm/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here