Jakie są fajne filmy

Nasza redakcja bardzo często spotyka się z licznymi mailami i komentarzami w których nasi fani pytają się nas o nasze ulubione filmy romantyczne, ulubione horrory, ulubione komedie. Pytania często są o wiele ogólniejsze. Pytacie nas na przykład czasami o to jakie są fajne filmy, które można obejrzeć z kimś wieczorem w domu. Postaramy się odpowiedzieć dziś na to pytanie i pokazać wam cztery ciekawe tytuły, które na pewno urozmaicą wasz wieczór z filmem i popcornem!

Jakie są fajne filmy?

Jakie są fajne filmyPierwszym filmem, który możemy polecić dosłownie każdemu jest kultowa już komedia kryminalna Big Lebowski (The Big Lebowski) z 1998 roku w reżyserii Joela Coena. W filmie gra prawdziwa plejada gwiazd. Znajdziemy tu m.in Jeffa Bridgesa, Johna Goodmana, Julianne Moore czy też Steve’a Buscemiego. Film opowiada historię tytułowego Jeggreya Lebowskiego, który musi znaleźć swojego imiennika tylko po to żeby uzyskać od niego rekompensatę za jego ulubiony dywan, który zniszczyli mu włamywacze. Prawda, że brzmi to jak bardzo pokręcony film? Taki jest właśnie cały Big Lebowski. I właśnie za to pokochało go tak wiele osób na całym świecie.

Polska kinematografia

Następnym polecanym filmem będzie tym razem coś z polskiej stajni kinematografii, a mianowicie Miś z 1980 roku w reżyserii kogoś kogo nie trzeba chyba przedstawiać nikomu kto jest Polakiem – samego Stanisława Bareję. Miś podobnie jak inne filmy Barei z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych opowiada o absurdach życia w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Robi to jednak w tak inteligentny i wyszukany sposób, że film został dopuszczony do emisji w całej Polski, mimo szalejącej na każdym kroku cenzurze. Komedia opowiada historię Ryszarda Ochódzkiego, prezesa klubu sportowego „Tęcza”.

Monty Python i Święty Graal

Ostatnim polecanym przez nas filmem również będzie komedia, tym razem jednak z całkowicie innego podwórka bo z samej Wielkiej Brytanii. Chodzi tutaj o Monty Pythona i Świętego Graala z 1975 roku w reżyserii Terrego Gilliama. Monty Pythona nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – każdy z nas zna tę słynną grupę satyryczną, która podbiła serca całego świata w latach 70 i 80 XX wieku. Święty Graal to jeden z najlepszych filmów ze stajni Monty Pythona, który nawet po 35 latach od premiery nadal broni się świetnym brytyjskim i abstrakcyjnym humorem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here