Jakie książki polecacie

Nie wiem jakie książki polecacie, bo ja w kwestii czytania – z zasady – kieruję się intuicją. Wyjątek stanowi np. potrzeba, gdy wyjeżdżając na wakacje do Egiptu poszukuję informacji o tym kraju, o tym co warto zobaczyć, czego się wystrzegać, co kupić, co zabrać ze sobą w podróż. Innymi przykładami, kiedy z konkretnego powodu udaję się do biblioteki lub księgarni, jest konieczność napisania rozprawki na zadany temat, lub przestudiowanie zasad interpunkcji po otrzymaniu słabej oceny na egzaminie.

Czytelnictwo

Jakie książki polecacieKsiążka jest skarbnicą wiedzy w każdej dziadzinie. Książka uczy, bawi, rozwija, ubogaca, pomaga w pracy, oraz uczy praktycznych umiejętności. Dlatego też, mówiąc o polecaniu książek, chcę podkreślić, że czytelnictwo jest kwestią bardzo zindywidualizowaną, a liczba upodobań czytelniczych jest co najmniej równa ilości osób czytających.
Jednak najprzyjemniejsze jest kupowanie, bądź wypożyczanie tych książek, które wskazuje nam intuicja, bo wówczas będzie to wybór związany z zainteresowaniami, z naszymi pasjami, z hobby. W takich przypadkach wybór wypływa z czystego zainteresowania i zaciekawienia tym co w duszy gra.

Jakie książki polecacie?

Jeśli o mnie chodzi, to przyznam się, że czytam wszystko, no powiedzmy, prawie wszystko. Bardzo lubię odwiedzać księgarnię w mieście, w którym mieszkam. Wchodzę tam jak swojego domu zmierzając prosto w zakamarki ze swoimi ulubionymi działami i półkami. Przeglądanie książek zaczynam od informacji zamieszczonych na okładkach, bo tam odnajduję bardzo ogólne wiadomości o treści książki, oraz o jego autorze. Niekiedy kupuję pozycję książkową z powodu autora, na którego wcześniej nigdy nie natknęłam się, ale jakaś drobna informacja o jego życiu osobistym zaciekawiała mnie do tego stopnia, że chcę koniecznie dowiedzieć się czegoś więcej o autorze- człowieku.

Ciekawi mnie, co ma do powiedzenia, co w jego duszy grało, gdy opowiadał historią na kilkaset stron książki. Nie mogę się wręcz doczekać, kiedy zasiądę z książka w wygodnym fotelu i czego dowiem się czytając między wierszami, co uda mi się odgadnąć na temat przeszłości pisarza, jego traum, smutków, radości.
Oczywiście są książki, które mogłabym polecić według określonego kryterium, niemniej jednak sobie samej zawsze polecę te, które wskaże moja intuicja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here