Jak wybrać urologa?

Czasami każdy cierpi na problemy związane z chorobami układu moczowego. Nic w tym złego, ważne jednak jest, by znaleźć właściwe leczenie tego wstydliwego problemu. Nie obędzie się bez urologa. No, właśnie – jak wybrać najlepszego?

Czytaj opinie!

Zawsze powinieneś czytać opinię na temat urologa, do którego zamierzasz się wybrać. Nie chciałbyś przecież trafić do kogoś niekompetentnego lub po prostu niemiłego. Dobry lekarz powinien chwalić się zadowolonymi pacjentami. Są jego żywymi wizytówkami.

Anonimowe opinie są bezosobowe i niepewne. Najlepiej jest korzystać z porad innych lekarzy lub znajomych osób. Nazywa się to „społecznym dowodem słuszności”. Jeśli nasi znajomi korzystają z danej usługi i są zadowoleni, to najprawdopodobniej my też będziemy. To bardzo prosta zasada, której nie należy ignorować.

Ważne jest jednak, aby zawsze zachowywać zdrowy rozsądek. Opinie to jedno, ale jeśli nie zgadzają się one z naszą wiedzą i doświadczeniami, to nie ma sensu ich sobie narzucać. Zawsze należy pamiętać o własnej intuicji i nie powinno się jej ignorować, nawet przy wyborze urologa.

Cennik

Jeśli nie masz skierowania, to za wizytę u urologa musisz zapłacić z własnych pieniędzy. Z tego powodu warto przyjrzeć się cennikowi kliniki lub indywidualnego specjalisty. Czasami jest tak, że ten sam lekarz przyjmuje za różne pieniądze w różnych klinikach. Po co płacić więcej za tę samą usługę?

Porównując ceny, trzeba też upewnić się, co wchodzi w zakres usługi. Czy jest to tylko konsultacja? A może w koszta wliczone jest jeszcze usg lub badania krwi? Cenę należy analizować szczegółowo i bez pośpiechu. Tylko wtedy można być pewnym tego, że wybrało się najlepszą możliwą ofertę.

Dojazd

Czasami myślimy, że dobry lekarz musi być daleko. To nie musi być prawda. Zamiast szukać specjalistów na drugim końcu kraju, lepiej jest w pierwszej kolejności rozejrzeć się po okolicy. Być może najlepszy lekarz przyjmuje w sąsiedztwie.

Jeśli jednak wolimy jechać do urologa w innym mieście, to do ceny wizyty musimy dodać dodatkowe koszta. Trzeba wydać pieniądze na dojazd oraz wziąć ewentualny urlop w pracy. Może się okazać, że taka wizyta stanie się bardzo droga. Tym bardziej, jeśli trzeba będzie ją regularnie powtarzać.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here