Jak szybko wyleczyć katar

Katar może być bardzo męczący. Najczęściej towarzyszy przeziębieniu i grypie, ale może pojawić się także jako objaw alergii. Zatem, jak szybko wyleczyć katar?

Jak szybko wyleczyć katar?

Inhalacje

Za pomocą inhalacji z dodatkiem olejków eterycznych można poprawić jakość swojego oddechu. Zawarte w olejkach substancje aktywne odtykają nos, zmniejszają katar, a także wspomagają oczyszczanie układu oddechowego. Mogą także skrócić czas trwania infekcji.

Na katar najlepiej sprawdzają się olejek miętowy, tymiankowy lub jałowcowy. W sprzedaży dostępne są także gotowe mieszanki olejków na katar.

Sól morska

Przy katarze bardzo często dochodzi do nadmiernego przesuszenia śluzówki nosa. Warto zatem stosować izotoniczny roztwór soli morskiej w sprayu, który nawilży ją i przy tym będzie mógł zmniejszyć katar.

Zawarte soli morskiej minerały powodują dokładne oczyszczenie nosa, a przy tym pokrywają śluzówkę ochronnym filmem, dlatego też oddycha się wtedy znacznie łatwiej.

Ciepła herbata

Jak szybko wyleczyć katarPrzy przebiegu przeziębienia oraz grypy ważne jest także systematyczne nawadnianie całego organizmu. W tym celu bardzo pomocna będzie ciepła herbata, na przykład z dodatkiem soku malinowego, cytryny czy miodu, które dodatkowo stymulują układ odpornościowy.

Ciepła herbata ma właściwości rozgrzewające, dlatego też może poprawić samopoczucie podczas choroby.

Krople i spraye do nosa

W sprzedaży można znaleźć również szeroką gamę kropli i sprayów do nosa, które przeznaczone są do leczenia kataru. Obkurczają naczynia krwionośne w nosie, rozrzedzają wydzielinę, mają działanie antywirusowe i antybakteryjne, a także nawilżają.

Dostępne są różne rodzaje kropli do nosa, dlatego warto skonsultować swój wybór z farmaceutą. Doradzi on, jaki ich rodzaj sprawdzi się najlepiej.

Należy pamiętać o tym, aby nie stosować kropli do nosa zbyt często – niektóre z nich mogą powodować uzależnienie!

Tabletki, proszki do rozpuszczania

Apteki oferują także różne rodzaje tabletek oraz proszków do rozpuszczania, które przeznaczone są na leczenie przeziębienia i grypy. Zawierają one także środki powodujące obkurczenie naczyń krwionośnych, dlatego mogą zmniejszyć katar.

Zatem wtedy, gdy nie wiesz, jak szybko wyleczyć katar, skorzystaj z tych metod i zapomnij o problemie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here