Jak skręcić kostkę?

Urazy kostki bywają bolesne i bez złamania. Choć złamanie w tym miejscu nogi bywa naprawdę kłopotliwe w leczeniu. Skręcić lub – co gorsza – zwichnąć kostkę można po prostu źle stając na nogę lub na okrągły kamień, który wytoczy się spod nogi. A to skutkuje złym jej postawieniem na podłożu. Człowiek odczuwa wtedy ból i nie może na nodze stanąć. Jeśli to „tylko” skręcenie, staw wraca samoistnie na swoje miejsce. A przy zwichnięciu nie obejdzie się bez nastawiania kostki przez lekarzy.

Jak skręcić kostkę?

Jak skręcić kostkę?Niestety sposób na jej skręcenie interesuje niektóre osoby, w tym np. uczniów, którzy nie chcą ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego albo uniknąć jakiegoś spotkania, czy pójścia do szkoły na klasówkę. To nie do wiary, z jakich powodów ludzie – szczególnie młodzi – chcieliby skręcić sobie nogę. Pytając o to w sieci, przeważnie nie dostają odpowiedzi, które miałyby ich odwieźć od takiego pomysłu, a kilka pomysłów, jak dopiąć celu. Niektórzy radzą im skakać ze schodów na krzywo postawioną nogę. Inni każą trzymać nogę w occie i uderzyć nią w coś twardego, ale to ma być przepis raczej na złamanie. Wydaje się jednak dziwne, że nikt, kto spotyka się z takim pytaniem, nie zapyta po prostu: a po co ci to? Chęć zrobienia sobie samemu krzywdy nie jest czymś normalnym. A jeśli zamiast „tylko” skręcić sobie nogę w kostce ktoś zrobi sobie znacznie większa krzywdę? Można doprowadzić się nawet do takiego stanu, kiedy już nigdy nie powróci się do pełnej sprawności. Pytanie tylko, czy warto?

Jaki w ogóle trzeba mieć powód, aby pytać wprost: jak skręcić kostkę? I jak to tłumaczyć? Desperacją i brakiem pomysłów na inne rozwiązanie? chęcią chwilowego uniknięcia jakiejś niemiłej sytuacji? Zanim przystąpi się do realizacji porad otrzymanych w sieci, warto poczytać historie osób, które uległy przypadkowym wypadkom i mają teraz mniejszy lub większy problem z poruszaniem się, czy z używaniem którejś kończyny. Zanim wiec ktoś pomyśli o skręcaniu sobie nogi w kostce, może warto poradzić się, jak rozwiązać problem, którzy spowodował myśl o robieniu sobie krzywdy?

[Głosów:95    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here