Jak robić brzuszki

Brzuszki są absolutnym królem wśród wszystkich ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jeżeli więc chcesz wypracować sobie piękną sylwetkę, po prostu musisz włączyć je na stałe do swojego planu treningowego i wykonywać tak często, jak tylko się da. Ruch jest o tyle fajny, że dzięki niemu możesz pracować nad swoimi mięśniami nawet podczas leżenia na kanapie i oglądania telewizji. Nie zmarnuj ani jednej chwili! Skoro i tak leżysz i nic nie robisz, przy okazji zrób kilka brzuszków – jeżeli od teraz będziesz tak postępować, już po miesiącu pojawią się wyraźne efekty.

Jak robić brzuszki?

Jak robić brzuszkiJak robić brzuszki? Ćwiczenie wydaje się banalnie proste. Na pewno je znasz i na pewno doskonale pamiętasz je chociażby z zajęć wychowania fizycznego. Wystarczy więc położyć się na podłodze, przytrzymać ręce przy głowie i unosić tułów do góry – i już, takie to proste. A jednak jest kilka elementów, o których warto by było pamiętać podczas wykonywania brzuszków. Pierwszy to wybór podłoża. Nie powinno się robić brzuszków bezpośrednio na podłodze, bo jest ona po prostu za twarda. Jeżeli masz do dyspozycji matę to świetnie, ale równie dobrze możesz ją zastąpić zwykłym kocem czy grubszym dywanem. Następnie połóż się na plecach na wybranej powierzchni. Delikatnie zegnij nogi w kolanach i przypilnuj tego, by odcinek lędźwiowy ściśle przylegał do podłoża. Dla wygody możesz umieścić dłonie tuż przy głowie, ale w żadnym wypadku nie ułatwiaj sobie nimi pracy i nie ciągnij nimi szyi, gdyż w ten sposób wykluczysz mięśnie brzucha, bo całą robotę przejmą mięśnie górnej części ciała.

Metody robienia brzuszków

Jak robić brzuszki prawidłowo? Teraz musisz już spiąć jak najmocniej mięśnie brzucha i podnieść ciało do góry, aż tułów znajdzie się w pozycji prostopadłej do podłoża. Przez cały czas pilnuj swojego odcinka lędźwiowego i uważaj, by nie oderwał się on od maty. Brzuch musi być ciągle spięty. Takich brzuszków możesz wykonywać kilkanaście w czterech lub pięciu seriach.

Ten, kto twierdzi, że brzuszki są banalnie prostym i zupełnie niewymagającym ćwiczeniem, tak naprawdę nie potrafi ich wykonywać. Niełatwo bowiem podnieść ciężar całego ciała wyłącznie samymi mięśniami brzucha. Próbuj je zatem wyizolować w tym ćwiczeniu i spraw, by to one przejęły całą pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here