farbowanie włosów latem

Latem każda kobieta chce pięknie wyglądać. Niektóre z nich chcąc poprawić swój wygląd postanawiają farbować włosy. Czy to dobry pomysł akurat o tej porze roku? Czy intensywne letnie słońce nie zagrozi farbowanym włosom? Czy podczas wakacji nad morzem słona woda nie przysporzy nam więcej szkody niż pożytku? Jeśli będziecie się stosować do kilku podstawowych rad, żadne letnie „zagrożenie” nie będzie straszne dla Waszych farbowanych włosów. Farbowanie włosów latem może być bezpieczne!

Farbowanie włosów latem – podstawowe zasady

Odżywianie

Przed planowanym wyjazdem na wakacje warto odżywić farbowane włosy po to aby je wzmocnić i przygotować je na trudniejsze warunki przez kilka dni. Użyjmy środka z kreatyną. Dzięki temu włosy będą silniejsze i łatwiejsze w modelowaniu. Odzywka sprawi też, że kolor na włosach utrzyma się dłużej mimo ich ekspozycji na niesprzyjające warunki pogodowe.

Staranniej wybieraj produkty do stylizacji

Nie od dziś wiadomo, że do pielęgnacji farbowanych włosów lepiej nadają się produkty sprzedawany w formie oleju. Wzmacniają one kolor i sprawiają, że jest bardziej trwały. Odżywiają także włosy. Produkty na bazie żeli i pianek lepiej zostawić sobie na czas po powrocie z wakacyjnego wyjazdu. Jeśli masz taką możliwość to korzystaj z kosmetyków, w których składzie nie ma ani amoniaku ani wody utlenionej.

Farbowanie latem? Tak, ale tylko naturalne odcienie

Aby uniknąć szybkiej utraty koloru na włosach przez działanie promieni słonecznych warto jest farbować włosy na naturalne kolory. Wszelkie „ekstrawaganckie” kolory, typu rudy czy czerwony podczas blaknięcia mogą wyglądać wyjątkowo nieestetycznie.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Dla utrzymania zdrowych włosów niezbędne jest odpowiednie nawilżenie. Przed zabiegiem farbowania warto jest zregenerować włosy i je odpowiednio nawilżyć.

Używaj odpowiedniego szamponu

Podczas pielęgnacji farbowanych włosów ważne jest stosowanie odpowiedniego szamponu. Jeśli wybierzemy właściwy szampon, może on przedłużyć żywotność koloru o wiele dni. Należy unikać szamponów z dużą ilością detergentów, które niszczą włosy i je osłabiają. Takie włosy nie są w stanie długo utrzymać koloru, tym bardziej jeśli są wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych latem.

Chlor także szkodzi

Nie tylko słońce i woda morska ma szkodliwy wpływ na farbowane włosy. Utrzymaniu atrakcyjnego koloru szkodzi także częste płukanie głowy w wodzie z chlorem, która znajduje się w basenach kąpielowych. Aby uniknąć szkodliwego wpływu chloru najlepiej jest po każdorazowym wyjściu z basenu umyć głowę wodą źródlaną oraz odżywić ulubionymi kosmetykami na bazie oleju.

Podsumowanie

Farbowanie włosów latem nie jest najlepszym pomysłem. Lecz jeśli będziemy stosować się do naszych kilku zasad, możliwe jest długie utrzymanie atrakcyjnego koloru.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here