Prezent na szybko? Pędź do galerii!

Czasami w naszym życiu zdarzają się sytuacje, kiedy bardzo szybko potrzebujemy zakupić jakiś prezent. Być może zapomnieliśmy o jakieś uroczystości, może zostaliśmy zaproszeni na ostatnią chwilę, ale głupio nam przyjść z pustymi rękami. Wtedy z pomocą przychodzą nam galerie handlowe. Warszawa nie jest wyjątkiem w tym przypadku – to tam szybko i bezproblemowo zakupimy odpowiednią rzecz i to wraz z dopasowaniem do preferencji solenizanta.

Gustowny alkohol

Na początek warto wspomnieć o prezentach bardzo typowych, dla niektórych banalnych, ale zarazem takich, że nawet nie znając zbyt dobrze solenizanta wyjdziemy z całej sytuacji z twarzą. Warto się po nie wybrać do galerii handlowej w Warszawie, która ma także supermarket na swoim terenie. Mowa bowiem o alkoholach, takich jak wino czy whisky. Jeżeli wiemy, że obdarowywany nie jest abstynentem, to dobry alkohol zawsze jest mile widziany. Oprócz tego panie ucieszą się z pięknego bukietu. Jeżeli osoba obdarowywana nie spożywa alkoholu, możemy się pokusić o kosz ze słodyczami czy kawą. 

Jeżeli mówimy o alkoholu, a trochę lepiej znamy solenizanta i wiemy jaki typ lubi najbardziej, to dobrym prezentem będzie np. elegancki zestaw do otwierania wina, modna karafka, zestaw kieliszków do wina czy też szklanek do whisky. Można także zakupić książkę tematyczną o danym alkoholu. 

Książki

Mówi się, że książka to prezent dla każdego. Miłośniczki gotowania ucieszą się z książek kucharskich, ci którzy lubią fantastykę czy kryminały z najnowszych pozycji gatunkowych, dzieci kochają bajki czytane przez rodziców, a ci, którzy marzą o podróżach, chętnie poczytają coś o kraju, do którego się wybierają. Natomiast jeżeli nie wiemy czym dana osoba się interesuje, eleganckim prezentem będzie bon zakupowy – żeby mógł sam sobie wybrać pozycję, na której mu zależy, bądź której jeszcze nie ma w swojej biblioteczce. 

Bony zakupowe

Bony zakupowe to zawsze dobry pomysł – na ubrania, książki, gadżety do domu, a nawet nietypową usługę. Solenizant nie obrazi się na tę formę prezentu, bowiem nie każdy musi znać jego preferencje, to jaki ma wystrój w domu, czego mu brakuje lub co lubi nosić. W tym ostatnim przypadku jest jeszcze problem z doborem rozmiaru – dlatego najlepiej kupić bon, będący bezpieczną opcją. Często są one elegancko zapakowane – wystarczy dorzucić do tego czekoladki i prezent gotowy. 

Kupony na przeżycia

A może chcesz podarować coś niematerialnego? Coś, dzięki czemu solenizant przeżyje jakąś ciekawą przygodę, na przykład przejedzie się sportowym samochodem, skoczy na bungee czy zje romantyczną kolację „w ciemno” (z zawiązanymi oczami)? Tego typu upominki oferują zazwyczaj luźno stojące stoiska, które posiadają wszystkie galerie handlowe. Warszawa jest zresztą pełna miejsc, gdzie zakupimy voucher na ciekawą usługę, związaną z jakimś konkretnym przeżyciem. Alternatywą jest też zakup online. Co ciekawe, możemy wybierać spośród różnych przedziałów cenowych – dzięki temu nawet jak mamy określoną ilość gotówki, będzie nas stać na coś interesującego. 

Zakup prezentu to dla jednych ciężkie przeżycie i katorga związana z wyborem czegoś oryginalnego, a dla drugich coś miłego. Niestety, zazwyczaj gdy zabieramy się za to na ostatnią chwilę, to wprowadzamy niepotrzebny stres. Wtedy dobrze jest wykorzystać takie pomysły jak te przedstawione powyżej. Podjęcie decyzji nie powinno nam zająć dłużej niż kilkadziesiąt minut – zwłaszcza, gdy wokół mamy mnóstwo różnorodnych sklepów, tak jak ma to miejsce w warszawskich galeriach handlowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here