Kancelaria radcy prawnego

Z usług świadczonych przez radcę prawnego mogą korzystać nie tylko osoby prywatne. Usługi kancelarii radcowskich skierowane są także do firm. Wiele z nich zapewnia im kompleksową obsługę prawną, by prowadzenie biznesu w ramach wyznaczonych przez prawo było jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Kim jest radca prawny?

Profesja radcy prawnego jest obecnie niemalże tożsama z profesją adwokata. Prawnik ten zajmuje się świadczeniem usług prawnych w różnych dziedzinach prawa, w także prawa związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej.

W przeszłości radca prawny mógł pracować tylko w państwowym zakładzie pracy. Po 1989 roku zawód ten został uwolniony – obecnie radca może posiadać własną kancelarie, ale może również pracować w ramach stosunku pracy u pracodawcy. To właśnie różni go od adwokata. W takim przypadku nie może on jednak występować jako obrońca swojego pracodawcy w sprawach karnych, karnoskarbowych.

Jakie usługi dla firm oferują kancelarie radców prawnych?

W kancelarii radcy prawnego pomoc mogą otrzymać także przedsiębiorcy, w tym osoby prowadzące działalność jednoosobową, a także różne formy spółek.

Tym klientom radca prawny może zaoferować usługi doradztwa prawnego, sporządzić pisma, a także może on reprezentować ich w sprawach sądowych oraz przed urzędami. Może także towarzyszyć przy negocjacjach, opiniować pisma, tworzyć projekty aktów prawnych.

Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Z pomocy kancelarii radcy prawnego można skorzystać w poniższych przypadkach:
– założenie i prowadzenie działalności gospodarczej,
– sprawy związane z zatrudnieniem pracowników w ramach prawa pracy,
– sprawy podatkowe, także występowanie przed urzędami, zastępstwo w sądzie,
– sprawy dotyczące własności intelektualnej i przemysłowej, na przykład wykradzenie pomysłów, naruszenie praw autorskich,
– zawieranie umów – dokładne analizowanie umów i ich przygotowywanie, aby były zgodne z prawem,
– rozwiązywanie sporów prawnych z pracownikami, kontrahentami, klientami, konkurencją.

Wybrane kancelarie oferują także kompleksową obsługę prawną. W tym przypadku obsługa polega na podpisaniu umowy z kancelarią radcy prawnego. Firma może otrzymać wtedy stały dostęp do szerokiej gamy usług prawnych w przystępnych cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here