Zdrowe odżywianie i wystarczająca ilość snu to podstawowe sposoby na zatrzymanie młodości. Wiele kobiet szuka jednak innych sposobów na zlikwidowanie worków pod oczami. Bardzo często nocny tryb życia, nadmiar alkoholu i papierosów, odwodnienie, dużo pracy czy zbyt wiele obowiązków domowych są przyczyną niewyspania, a to jest widoczne w postaci cieni pod oczami i podpuchniętych powiek czy worków. Często jest niezbędne szukanie innych sposobów na zlikwidowanie tych nieestetycznych oznak zmęczenia.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Jak zlikwidować worki pod oczamiZdarza się, że skłonność do występowania worków pod oczami jest dziedziczna, a nie tylko świadczy o niehigienicznym trybie życia. Innym powodem mogą być różne choroby ustrojowe dotyczące tarczycy, serca, układu krążenia, nadnerczy czy nerek. W takich sytuacjach wizyta u lekarza domowego, który skieruje do specjalisty, może okazać się zbawienna i pomoże uporać się z problemem. Niezależnie jednak od przyczyny, są różne sposoby na to, jak zlikwidować worki pod oczami: odpowiednia ilość snu, stosowanie odpowiednich kosmetyków zawierających witaminy C i K oraz odpowiednie ekstrakty roślinne. Kosmetyki należy koniecznie przechowywać w lodówce, gdyż schłodzone wywierają lepszy wpływ na tkanki w okolicy oczu, poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych i redukcję obrzęku. Dodatkowo należy zrezygnować ze stosowania używek typu kawa, papierosy i alkohol oraz zadbać o 8 godzin snu. Kolejnym ważnym punktem jest stosowanie zdrowej diety bogatej w warzywa i owoce, co dostarcza organizmowi witamin, mikroelementów i antyoksydantów, które działają odmładzająco.

Warto zredukować ilość spożywanego cukru

Warto również zredukować ilość cukru spożywanego dziennie, gdyż jest to jeden z głównych powodów starzenia się skóry. Już po kilku tygodniach odwyku od tej niezdrowej substancji widać znaczną poprawę przez spłycenia, a nawet całkowity zanik mniejszych zmarszczek. Gdy wszystkie sposoby zawiodą, pozostają jeszcze kosmetyki korygujące cienie. Dobór odpowiedniego odcienia korektora może zdziałać cuda i zakaszować cienie na całe godziny.
Ważne jest, by nie lekceważyć worków pod oczami. Mogą one być oznaką niehigienicznego stylu życia, ale także choroby, którą należy dokładnie zdiagnozować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here