Jak wybrać kosmetyk

Gdy odwiedzamy sklep lub drogerię, naszym oczom ukazują się pełne półki różnorodnych kosmetyków. Wybór wydaje się tak duży, iż nastręcza problemu wielu konsumentom, którzy stają przed problemem, jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry.

Pierwszą rzeczą, nad którą powinniśmy zastanowić się, zanim przystąpimy do wyboru kosmetyków, jest to, jaki mamy typ skóry. Wyróżniamy kilka podstawowych typów cery: normalną, suchą, wrażliwą, przetłuszczającą się, mieszaną i problematyczną. Każdą z nich powinno się pielęgnować w inny sposób.

Skóra normalna nie ma tendencji do przetłuszczania się czy nadmiernego wysuszania. Osoby o tym typie cery rzadko też zmagają z trądzikiem czy innymi problemami skórnymi. Osoby o cerze suchej doświadczają często jej wysuszania i pękania, zaś te o skórze wrażliwej często czują dyskomfort, pieczenie, swędzenie i zmagają się z zaczerwienieniem skóry. Wiele problemów nastręcza także typ przetłuszczający się. Taka cera jest tłusta, błyszcząca, często towarzyszą jej zapchane pory. Połączeniem typu przetłuszczającego się i suchego jest typ mieszany, który charakteryzuje się tym, iż niektóre partie twarzy są przetłuszczone, inne zaś wysuszone. Ostatnim rodzajem cery jest skóra problematyczna, która zmusza swojego posiadacza do mierzenia się z trądzikiem, nierównomiernym zabarwieniem, zaskórnikami oraz innymi problemami skórnymi.

Właściwy dobór kosmetyków jest szczególnie ważny, gdy nasza skóra nie jest normalna – gdy zmagamy się z suchością bądź nadmiernym przetłuszczaniem się skóry czy też objawami trądzikowymi.

Osoby o cerze suchej powinny wybierać mleczka, olejki lub inne preparaty niezawierające alkoholu. Powinny też zaopatrzyć się w kosmetyki nawilżające, takie jak kremy i regularnie je aplikować. Skóra wrażliwa również wymaga użycia delikatnych kosmetyków bez alkoholu. Szczególnie polecane są tutaj mleczka i pianki. Właściciele skóry przetłuszczającej się powinni zaś uważać na tłuste kosmetyki oraz zwracać uwagę na dokładną higienę twarzy. Przydatnymi mogą okazać się tutaj żele i pianki. Najwięcej trudności zwykle nastręcza skóra problematyczna. Jeśli posiadacie ten typ cery, powinniście wybierać kosmetyki z najwyższej półki przeznaczone dla skóry z trądzikiem i innymi niedoskonałościami. W tym wypadku prawidłowa, wielostopniowa pielęgnacja skóry jest jeszcze ważniejsza niż przy innych typach cery.

W wyborze odpowiedniego preparatu pomóc nam może drogeria internetowa z kosmetykami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dokładnie przeczytać opisy, składy oraz zalecenia różnych typów kosmetyków i w ten sposób dokonać prawidłowego wyboru. Na stronach wielu drogerii znajdziemy również wartościowe porady dotyczące tego, jak najlepiej dobrać kosmetyk do cery.

Warto przeczytać też: https://dbam-o-siebie.pl/makeup-revolution-lip-mask-balm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here