Urodziny dla dzieci

Dzień, w którym nasza pociecha obchodzi urodziny to dzień wyjątkowy. Rodzice z rozczuleniem wspominają pierwsze wspólne chwile z brzdącem a dziecko… No właśnie, nasze dziecko bezwzględnie domaga się uwagi, tym bardziej, że czekało cały rok! Jak przygotowywać urodziny dla dzieci, by były one szczęśliwe a nasz dom przetrwał bez większego szwanku?

Urodziny w domu czy w lokalu?

O ile urodziny dla najbliższej rodziny można zwykle przygotować w domu, tak urodziny dla przyjaciół naszej pociechy – niekoniecznie. Jubilat zwykle już kilka tygodni wcześniej ma przygotowaną listę gości i trudno przekonać go, by ograniczył grono zaproszonych. Wszak w przedszkolu ma tak wielu przyjaciół i właśnie z nimi chce spędzić czas. Jeśli zatem dysponujemy większym mieszkaniem lub idealnie – domem z ogródkiem, można pokusić się o organizację przyjęcia w domu. W przeciwnym wypadku, warto przejrzeć ogłoszenia i skorzystać z ofert jednej z firm zajmujących się przygotowywaniem tego typu imprez.

Urodziny dla dzieci poza domem – co mamy do wyboru

To w ilu ofertach możemy przebierać, zależy od miasta, w którym się znajdujemy. Większe, z pewnością mają bardziej zróżnicowaną ofertę, ale i ceny są zwykle wywindowane. Wybierając miejsce, do którego zaprosimy małych gości, należy brać również pod uwagę wiek dzieci.

Popularnym miejscem spotkań przy okazji urodzin są bawialnie. To wybór bardzo dobry, gdy mowa o zabawie dla najmłodszych dzieci. Obiekty tego typu są bezpieczne i można liczyć na opiekę animatora. Małpi gaj, zjeżdżalnie, baseny z kuleczkami to doskonałe miejsce by dzieci wytraciły energię bawiąc się wspólnie. Po zabawach, pora na tort ze świeczkami i znów kolejne, proponowane przez animatorów zabawy.

Inną propozycją są urodziny typu warsztaty kulinarne, gdzie organizatorzy razem z dziećmi wspólne przygotowują np. pizzę. Tematyką zajęć mogą być również eksperymenty, zajęcia typu sensoplastyka itp.

Opcje dla starszych dzieci

Po skończonych 7-8 urodzinach, dzieci robią się za duże na zabawy w bawialni. Jednocześnie, można liczyć na to, że są w stanie posiedzieć spokojnie i skupić uwagę przez dłuższą chwilę. Tu, wśród propozycji znajdzie się kino z poczęstunkiem przed lub po seansie, zabawa na kręgielni, park trampolin, warsztaty plastyczne i tym podobne oferty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here