operacja plastyczna pochwy

Wygląd zewnętrzny bardzo często ma swoje odbicie na zdrowiu psychicznym. Takie zachowania jednak częściej obserwuje się u kobiet, niż u mężczyzn. Jest to powód, dla którego tak szybko rozwija się kosmetoginekologia. Jest to dziedzina medycyny łącząca ginekologię z chirurgią plastyczną. Operacja plastyczna pochwy umożliwia kobietom korekcję wrodzonych wad, defektów anatomicznych lub tych powstałych na wskutek wielokrotnych porodów. Ma ona również na celu poprawę funkcjonalności narządów płciowych. Labioplastyka, tak bowiem zabieg ten określany jest w świecie medycyny, wymaga sporego doświadczenia ze strony chirurga i tak jak większość operacji, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań.

Operacja plastyczna pochwy – Jak się do niej przygotować?

Jak przygotować się do takiego zabiegu? Lekarz zleci szereg niezbędnych badań, tj. morfologia krwi, EKG, badanie moczu, elektrolity, antygen HBS, koagulogram, czy poziom cukru. Wcześniej jednak niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentką. Ma ono na celu sprawdzenie stanu psychicznego kobiety, jak również określenie możliwości na spełnienie jej oczekiwań wobec zabiegu. Tutaj bardzo pomocna podczas konsultacji okazuje się technika komputerowa. Lekarz ma możliwość przedstawić wizualny projekt efektów operacji w przypadku konkretnej pacjentki.

Kobieta zostanie również poinformowana o tym, jakich leków powinna się wystrzegać na dwa tygodnie przed planowaną operacją, by środki te nie spowodowały przedłużenia krwawienia podczas zabiegu. Koniecznym będzie również odstawienie papierosów, a na sześć godzin przed operacją należy pozostać na czczo.
Problem dużych warg stromowych wpływa bardzo negatywnie na samoocenę, co bardzo często przyczynia się do zahamowań przed kontaktem seksualnym, lub prowadzi do całkowitego zamknięcia się na jakiekolwiek stosunki z partnerem. Jednak przykrych skutków jest więcej. Kobiety bardzo często odczuwają dyskomfort nawet podczas chodzenia, co może również objawiać się bólem. Rezygnują z noszenia obcisłych ubrań i uprawiania części aktywności fizycznej.
Jak podają statystyki, ponad 90% matek rodzących siłami natury doznaje znacznego rozciągnięcia, a nawet pęknięcia pochwy.

Głównymi potrzebami, jakimi kierują się kobiety decydujące się na plastykę krocza jest chęć poprawy funkcjonalności narządu, jak również potrzeba poprawy życia seksualnego. Wzmocnienie mięśni waginalnych pozwala kobiecie silniej odczuwać doznania seksualne.

Cena plastyki chirurgicznej pochwy zawiera się w granicach od 1000 do około 4000 zł. Nie jest więc to cena wygórowana w porównaniu z komfortem, jaki można dzięki niej zyskać. Zwykle operacja trwa 1,5 godziny. Zdarza się jednak, że zabieg kończy się już po 30 minutach. Polega on na nacięciu powłoki wejścia do pochwy i usunięciu nadmiaru tkanki. Następnym krokiem podjętym przez chirurga jest plastyka krocza. Wejście do pochwy zaszywane jest zgodnie z życzeniem pacjentki.
Użyte podczas zabiegu szwy są rozpuszczalne, dzięki czemu czas hospitalizacji może trwać zaledwie dobę. W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów należy postępować zgodnie z pooperacyjnymi wskazaniami lekarza prowadzącego.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here