Jak zamienić y na z

Czasem zdarza się, kiedy piszemy długie wypracowanie, krótkie recenzje lub precle i teksty zapleczowe, korzystając z edytora lub odpowiedniego oprogramowania, że litery Z i Y nagle i nieoczekiwanie zamienią się na miejsca na klawiaturze. Łapiemy się wtedy za głowę. Przeklinając głośno, nie tyle zastanawiamy się, jak to się stało czy dlaczego tak się dzieje, a zaczynami myśleć, jak przywrócić je na z powrotem odpowiednie miejsca. Spokojnie, nie ma co panikować. Są sposoby jak zamienić y na z.

Jak zamienić y na z?

Jak zamienić y na zPierwszą, najszybszą, najłatwiejszą i najbardziej znaną metodą jest po prostu wciśnięcie kombinacji dwóch klawiszy: LEWY Ctrl+SHIFT. Jeżeli to jednak nie pomoże, to jeszcze możemy użyć kombinacji Crtrl+Spacja. Drugi sposób jest nieco bardziej skomplikowany, bowiem wymaga znacznie więcej klikania i zagłębiania się w przeróżne opcje. Dotyczy to szczególnie użytkowników systemu operacyjnego Windows 7. Wtedy trzeba najpierw zrobić kilka kroków. Najpierw uruchomić Panel Sterowania, a następnie śmiało kliknąć w zakładkę „Zegar, Język, Region”. A tam kolejno kliknąć na link poniżej: „Zmień klawiatury lub inne metody wprowadzania danych”. Wtedy wyskoczy nam całkiem nowe okno o nazwie „Region i język”. W kolejnym okienku, które się pojawi, a więc „Usługi tekstowe”, aby ważne litery Y i Z były ponownie na swoich miejscach, jako język domyślny należy wybrać odpowiednią pozycję: „Polski (Polska) – Polski (programisty)”. To nie takie trudne, prawda?

Zainstalowane usługi

Warto się również przyjrzeć oknu „Zainstalowane usługi”. Lista ta zawiera dosłownie wszystkie typy klawiatur, jakie mamy obecnie zainstalowane na naszym komputerze. Aby już przenigdy nie mieć problemu z przełączaniem pomiędzy układami klawiatury, możemy własnoręcznie usunąć takie usługi, które są nam całkiem nie potrzebne. Wystarczy więc tylko zaznaczyć (inaczej kliknąć) taki niechciany układ klawiatury i nacisnąć przycisk „Usuń”. Pamiętajmy oczywiście, aby zostawić sobie układ klawiatury „Polski (programisty)” jako jedyny na tej liście. Jeżeli jednak mamy inną wersję Windows niż tak bardzo popularna Siódemka, to nie ma żadnych powodów do niepokojów. Opcje tak bardzo potrzebne do zmiany układu klawiatury, czyli do tego jak zamienić y na z, zawsze znajdzie się w naszym Panelu Sterowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here