Jak wywołać ducha?

Tabliczka Ouija to powszechnie uznawany przedmiot do rozmowy z duchami i ich wywoływania. Osoby, które wierzą w magiczną moc tablicy, kupują lub sami ją wykonują ze wszystkimi literami alfabetu, słowami tak i nie, i cyframi od zero do dziewięć, i myślą jak wywołać ducha.

Jak wywołać ducha?

Jest to praktyka stosowana najczęściej w okresie Halloween, podczas gdy grupka znajomych spotyka się u kogoś w domu po zmroku, zapala świece, i próbuje wywołać ducha, często nawołując go słowami „Czy jest tu jeszcze ktoś oprócz nas?”, gdy duch chce ujawnić się, kieruje ręce osób trzymające szklankę na słowo „tak”. Rzekomo możemy przywołać ducha złego, neutralnego i dobrego. Dobry daje nam jakieś wskazówki i chce się z nami bawić, neutralny zaś ma wszystko gdzieś i odpowiada bezsensownie na pytania, zły natomiast chce uprzykrzyć nam życie, w najgorszym przypadku opętać nas, a w konsekwencji także zabić. Osoby praktykujące wywoływania duchów często zamykają się po prostu w ciemnym pomieszczeniu, wyłączając kompletnie prąd i siadają na środku pokoju nawołując coś z zaświatów.

Jak wywołać ducha?Takie praktyki stosuje się najczęściej o godzinie 3.00, ponieważ niektórzy wierzą, że można wtedy napotkać na szatana i tym samym podpisać z nim pakt, co uważają za świetne i bezpieczne, natomiast prawda jest taka, że szatan chce tylko cierpienia naszej duszy i śmierci. Stosowanie praktyk paranormalnych wiąże się z dużą odpowiedzialnością i odwagą, ponieważ o ile tabliczka Ouija może być czasem kpiną, to są w internecie, czy telewizji reportaże dotyczące wywoływania duchów oparte prawdziwymi, potwierdzającymi te wydarzenia dowodami z nagrań, czy wypowiedzi naocznych świadków. Ludzie bawiący się z ową tabliczką, często zadają pytania podobne do tych z drugiej części „Dziadów” Adama Mickiewicza, w której to został zaprezentowany obrzęd dziadów prowadzony przez guślarza i osób z chóru, i wioski, polegający na wzywaniu dusz zmarłych i pomocy im w poszukiwaniu spokoju, szczęścia lub po prostu pomoc w odnalezieniu drogi do Nieba. Apeluję, iż wywoływanie duchów, jest niebezpieczne i nie powinniśmy tego robić dla własnego dobra, nawet jeśli w to nie wierzymy.

[Głosów:11    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here