Jak nadać paczkę kurierem

Jak nadać paczkę kurierem? Co trzeba wiedzieć? Od czego zależy koszt wysyłki? I jak zapakować wysyłany przedmiot?

Jak dobrze zapakować przesyłkę?

Jak nadać paczkę kurieremW zależności od tego co chcemy wysłać, musimy wybrać odpowiednie opakowanie. Jeśli nasz przedmiot wysyłki to kartki papieru, wystarczy koperta. Zdarza się, że wysyłany przedmiot nie jest listem ale mieści się do koperty. W tej sytuacji z powodzeniem można kupić gotową wzmacnianą kopertę (np. tekturową lub z bąbelkową folią).

Większe przedmioty dobrze jest umieścić w kartonie. Można kupić nowy, specjalny karton, który będzie miał dopasane wymiary. Można również wykorzystać stare pudełko. Tak czy inaczej paczkę trzeba dobrze zakleić taśmą, tak by w czasie transportu pudełko się nie otworzyło.

Dobrze, by paczka w środku była wypełniona po brzegi. Nie chcemy, by przedmiot w pudełku poobijał się, odkształcił czy doszedł do odbiorcy uszkodzony. W celu dodatkowego zabezpieczenia można uzupełnić wolną przestrzeń, folią, styropianem bądź zmiętym papierem.

Waga i rozmiar przesyłki

W formularzu zamówienia kuriera, przewoźnik wymaga wpisania rozmiaru i wagi przesyłki. Na tej podstawie zostanie wyliczona cena za usługę.
Wystarczy zmierzyć długość, wysokość i szerokość pudełka, średnicę koła bądź podać format i grubość koperty. Przesyłki niestandardowe należy opisać zgodnie ze wskazanymi w regulaminie wytycznymi.

Przewoźnik z pewnością zapyta również o szacowaną wartość paczki oraz kraj do którego chcemy ją wysłać. Od tych zmiennych również zależy koszt nadania. Cena może wzrosnąć, gdy postanowimy dokupić dodatkowe ubezpieczenie wysyłanego przedmiotu.

Wybór przewoźnika

Polecamy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by wybrać przewoźnika. Po pierwsze upewnijmy się, że wybrana firma kurierska świadczy potrzebną nam usługę. Ten punkt dotyczy szczególnie klientów w nietypowych sytuacjach np. daleki kraj wysyłki, lub niestandardowy rozmiar przesyłki.
Po wyborze firmy kurierskiej, wypełnimy formularz na stronie kuriera.

Kolejną ważną kwestią (od niej również zależy cena usługi) jest to skąd kurier ma odebrać paczkę. Czy wolimy sami włożyć paczkę np. do paczkomatu lub zanieść do wybranego punktu? A może chcielibyśmy, by kurier przyjechał pod wyznaczony przez nas adres?

Jak nadać paczkę kurierem? Zamów i zapłać

Powoli zbliżamy się do końca całego procesu. Po dokonaniu opłaty, dostajemy maila z etykietą do wydruku. Etykietę drukujemy, przyklejamy na paczkę i gotowe!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here